حقوق و دستمزد 99

 

جدول حداقل حقوق و دستمزد سال 99 ، حقوق قانون کار یا حقوق اداره کار سال 99 بر اساس ماده 41 قانون کار مشخص میگردد . از این رو جدول حقوق و دستمزد 99 بر اساس این قانون باید توسط شورای عالی کار و بر اساس نرخ تورم وهزینه  سبد معیشت تعیین گردد. اگر برای شما سوال شده است که حقوق اداره کار سال 99 چند در صد افزایش یافته و میخواهید حقوق وزرات کار 99 را با 98 مقایسه کنید با شرکت حسابداری بیلان مهر زنده رود همراه باشید. ما حداقل حقوق کارگری ، میزان سنوات و عیدی 99 ، پایه حقوق سال 99 ، ساعت کاری قانون کار و حداقل دستمزد کارگران را برای شما شرح خواهیم داد.

به دلیل مشکلات اقتصادی و تورم بالا کارمندان درخواست افزایش حقوق بیشتری نسبت به سال های پیش را دارا میباشند. از طرفی کارفرمایان نیز با همین اقتصاد دست و پنجه نرم میکنند و بنابراین آن ها نیز با مشکلاتی رو به رو هستند که باعث میشود با افزایش حقوق بیش از حد مخالفت نمایند. 

اگر پس از خواندن مقاله برای شما سوالی پیش آمد ، سوال خود را در قسمت نظرات درج کنید . کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود. همچنین برای اطلاع از حداقل حقوق سال ۱۴۰۰  کلیک کنید.

 

 

 

حداقل حقوق کارگران سال 99 چه قدرست ؟

حداقل حقوق کارگران سال 99 بر اساس مصوبه مورخه ۱۳۹۹/۰۱/۲۰شورای عالی کار برای یک روز برابر با ۶۳۶,۸۰۹  تومان تعیین شده است . بنابر این پایه حقوق کارمندی سال 99  به ازای هر روز کار این مبلغ میباشد.

بنابر این پایه حقوق بر اساس اداره کار مبلغ ۱۹,۱۰۴.۲۷۰ ریال  تعیین گردید . که به این مبلغ سایر مبالغ از جمله بن ماهیانه و .. اضافه خواهد گردیدد . برای مشاهده این مبالغ و جدول حداقل حقوق و دستمزد سال 99 در ادامه همراه ما باشید.

 

 

حقوق اداره کار 99

حقوق اداره کار 99

 

جدول جدید حقوق و دستمزد سال 99 ( جدول جدید حقوق کارگران در سال 99  )

جدول جدید حقوق کارگران در سال 99 (جدول حقوق اداره کار 99)  در زیر برای شما گرد آوری شده است که به صورت مختصر و واضح بتوانید حقوق و مزایای قانون کار را مشاهده نمایید و نسبت به حقوق خود آگاه گردید( همچنین مطالعه کنید : چه کسانی معاف از مالیات هستند ؟ )

توجه کنید که تمامی مبالغ به ریال هستند.

 

عنوان روزانه 31 روز 30 روز 29 روز
پایه حقوق اداره کار 99 ۶۳۶,۸۰۹ ۱۹,۷۴۱,۰۷۹ ۱۹,۱۰۴.۲۷۰ ۱۸,۴۶۷,۴۶۱
حق خوار و بار سال 99 ۱۳۳,۳۳۴ ۴,۰۰۰,۰۰۰ ۴,۰۰۰,۰۰۰ ۴,۰۰۰,۰۰۰
حق مسکن سال 99 ۱۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
ناخالص حقوق و مزایای ماهیانه
(بدون اولاد)
۲۶,۷۴۱,۰۷۹ ۲۶,۱۰۴,۲۷۰ ۲۵,۴۶۷,۴۶۱
۷ درصد سهم بیمه کارگر
(کسر میشود)
(۱,۸۷۱,۸۷۶) (۱,۸۲۷,۲۹۹) (۱,۷۸۲,۷۲۲)
خالص حقوق و مزایای ماهانه
(بدون اولاد)
۲۴,۸۶۹,۲۰۳ ۲۴,۲۷۶,۹۷۱ ۲۳,۶۸۴,۷۳۹
حق اولاد برای هر فرزند سال 99
(معادل 3 روز حداقل مزد)
۱,۹۱۰,۴۲۷ ۱,۹۱۰,۴۲۷ ۱,۹۱۰,۴۲۷
سایر سطوح افزایش ۱۵ درصدی + روزانه ۳۰,۳۳۸ ریال + روزانه ۲۵,۰۰۰ ریال

 

 

جدول فوق العاده های حقوق و دستمزد 99

 

عنوان مبلغ (ریال)
فوق العاده هر ساعت اضافه کاری ۱۲۱,۶۲۸
فوق العاده هر ساعت شب کاری ۳۰,۵۹۲
فوق العاده هر ساعت جمعه کاری ۳۴,۷۶۶
فوق العاده نوبت کاری صبح-عصر-شب ۲,۸۶۶,۹۰۵
فوق العاده نوبت کاری صبح-عصر ۱,۹۱۰,۴۲۷
فوق العاده نوبت کاری صبح-عصر ۱,۹۱۰,۴۲۷
فوق العاده نوبت کاری صبح-شب و یا عصر شب ۴,۳۰۰,۳۵۸
عیدی ۳۸,۲۰۸,۵۴۰
سنوات ۱۹,۱۰۴.۲۷۰
پایه سنوات ماهیانه
(در صورت داشتن 1 سال سابقه کار)
۱,۰۰۰,۰۰۰

 

جدول حقوق دستمزد سال 99 برای 3 ماهه اول سال

در جدول زیر حقوق و دستمزد سال 99 برای 3 ماهه اول سال را مشاهده میکنید. این مقادیر فقط برای 3 ماه اول سال است و برای مابقی ماه ها از جداول فوق استفاده میشود.

 

حقوق و مزایا سه ماهه اول سال 99
حقوق پایه ماهانه 18,354,270
مزد پایه سنوات 1,750,000
حق اولاد 1,835,427
حق مسکن 1,000,000
بن کارگری 4,000,000
هر ساعت اضافه کاری 116,853
هر ساعت شب کاری 112,679

 

میزان سنوات و عیدی 99 چه قدر است ؟

به کارمندانی در سال ۱۳۹۹ دارای یک سال سابقه کار شده یا یک سال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد روزانه مبلغ ۳۳,۳۳۴ ریال نیز به عنوان پایه (سنوات) پرداخت خواهد شد.

محاسبه عیدی و پاداش سالانه : سابقه کار به سال ضربدر دوبرابرآخرین حقوق ماهاینه.

محاسبه سنوات بر اساس جدول ارائه شده در انتهای مطلب و به صورت ماهیانه محاسبه می‌شود که در صورت یکساله بودن سابقه کار از آن استفاده می‌شود؛ اما در سال‌های پس از تطبیق با توجه به درصدهایی که شورای عالی کار اعلام می‌کند افزایش می‌یابند. در سال ۹۹ میزان سنوات را به صورت زیر محاسبه می‌کنند:

(تعداد روزهای کاری ماه×۳۳,۳۳۴) + حقوق پایه ماهانه اعلام‌شده در سال جاری =حقوق پایه ماهانه در سال دوم

 

 

ساعت کاری قانون کار  چه قدراست؟

ساعات کار قانونی و موظفی کارگران ۹9 مواد ۵۱ و ۵۲ قانون کار است.

در ماده ۵۱ قانون کار ساعات کار هفتگی کارمندان قانون کار تعیین شده است. در ماده ۵۲ قانون کار نیز ساعات کار قانونی و موظفی کارهای سخت و زیان آور و زیرزمینی تعیین شده است.

ساعات کار موظفی کارگران عادی برابر با ماده ۵۱ قانون کار و تبصره ۱ و ۲ از همان ماده ۴۴ ساعت مشخص شده است.

ساعات کار موظفی کارمندان شاغل در مشاغل سخت و زیان آور و زیرزمینی نیز در ماده ۵۲ قانون کار حداکثر ۳۶ ساعت تکیلف شده است.

 

حق عائله مندی در جدول حقوق و دستمزد سال 99

حق عائله مندی سال 99 برای هر فرزند مبلغ ۱,۹۱۰,۴۲۷ ریال تعیین شده است .

همچنین برای تعداد فرزند سقفی در سال 99 تعیین نگردیده است.

 

جدول حقوق و دستمزد سال 99 به صورت pdf

برای دانلود جدول حداقل حقوق و دستمزد سال 99 بر روی لینک زیر کلیک نمایید :

جدول حداقل حقوق و دستمزد سال 99

 

 

 

302 دیدگاه

 1. سلام و احترام
  من اتفاقی در کامنت ها دیدم فرمودین پایه سنوات جزو لیست بیمه حساب نمیشه
  پایه سنوات به تصریح قانون جزو مزد بوده و حتما باید در لیست بیمه لحاظ شه (به دلایلی میشه در مزایای مشمول هم در نظرش گرفت ولی درستش اینه جزو پایه حقوق باشه)
  قبلا سیستم تامین اجتماعی این مورد رو چندان چک نمی کرد ولی الان چک میشه
  موفق باشید

 2. سلام. وقت شما بخیر
  من می خواستم در یک مطب پزشکی به عنوان دستیار دکتر شروع به کار کنم. سابقه کار حداقل یک سال رو هم ندارم و ساعات کار من ۸ ساعت در هفته (دو روز ۴ ساعتی ) است. میشه لطفا بفرمایید حقوق من طبق قانون کار چقدر می شود؟ ممنون از لطفتون

  • سلام خانوم مریم
   در این مقاله شما می توانید تمام جزییات مربوط به حقوق را برای سال 1400 مطالعه کنید
   ضمن اینکه شما حقوقتان بر حسب ساعت کارکردتان محاسبه می شود
   https://bilanmehr.ir/salary-1400/

 3. با عرض سلام وخسته نباشید یه سوال درمورد آیتمی که بنام مزد سنوات در فیش حقوقی لحاظ میشه میخواستم بدونم نحوه ی محاسبه این آینم چجوری هست بعنوان مثال من با سابقه کاری ۱۳ سال مزد سنوات من در فیش حقوقی تقریبا ۶۳۰ هزار تومن ماهیانه هست خیلی ممنون میشم جواب منو بدید این رقم از کجا بدست اومده هرچقدر حساب وکتاب کردم خواستم به این رقم برسم نشد یا بیشتر میشه یا کمتر

 4. سلام وقتتون بخیر
  من سال 99 اصلا مرخصی نرفتم
  میخوام پولشو بگیرم، باید 26 روز حساب کنم یا 30 روز؟
  و اینکه باید پایه حقوق در نظر بگیرم یا با حق خوارو بار و مسکن؟

 5. سلام.با توجه به این حقوق و مزایا در سال ۱۴۰۰ دریافتی کارگر مجرد بدون احتساب کسری بیمه چقدر میشه

 6. سلام وقت بخیر
  بنده از ۹ آذر امسال مشغول به کار شدم
  و حقوق ماهانه هم مبلغ ۲/۴۰۰/۰۰۰تومن هستش/
  میخواستم بدونم عیدی بهم تعلق میگیره؟
  نحوه محاسبه شو هم میفرمایید که چطور هست؟

 7. سلام و خسته نباشید به این مجموعه پرتلاش میخواستم بدونم که حقوق ماهیانه فردی بعنوان ویتر یا گارسون کار میکنه حدودا چقدر میشه اگه میشه ی توضیح جامعی راجب بحث حقوق وزارت کار راجب کارهای رستورانی هم بگید و بحث بیمه ممنونتون میشم

 8. سلام بنده کارمند بخش اداری یک مجموعه شامل رستوران ، فروشگاه و کافی شاپ هستم . دو نفر از پرسنل اونجا که حین کار تازه داماد شدند کلی از خریدهای پوشاک و مواد مصرفی موردنیازشون رو بصورت قرضی از فروشگاه خریداری کردند که هرکدام بالای ده میلیون تومان جنس برداشته اند و بارها برای خانواده ودوستان خودغذا ازرستوران برده اند و با وجود دریافت کامل مبلغ معادل حقوق و سنوات و … بصورت نقدی و واریزی های کارت به کارت و همچنین خریدهای مذکور که بدهکار هستند و ازحسابشان کسر نشده ،بدون امضا فرم تسویه حساب و قرارداد با کارفرما محل کاررو ترک کردند و به اداره کار به کذب شکایت کردند که کارفرما بیمه شون نکرده و حقوق و مزایاشون رو نداده . کارفرما جز مدرک واریزهای بانکی و لیست بیمه و دفتر حساب فروشگاه که بصورت دستی پر میشده هیچ مدرکی دال بر کذب ایشان ندارند ،آیا کارفرما که بخاطردلسوزی و مهربانی به این دو نفر لطف و اعتماد کرده و برای تسویه بدهیشون فشاری بهشون نیاورده و اینطور سرش درآوردن میتونه با این مدارک اثبات کنه که اون دونفر نه تنها بستانکار نیستن بلکه به اندازه حقوق چند ماه بدهکارند؟

 9. با سلام خسته نباشین.من الان حدود ۹ ماهه در یک کارواش کار میکنم ۶ ماه اول روزی ۶۰ تومن حقوق بوده الان شده روزی ۷۰ تومن.قرارمون۸ ساعت با ناهار بوده که ناهار رو از ماه دوم قطع کرد.روزیم که نرم حقوق نمیده.بارون بزنه نریم حقوق نمیده .جمعه ها هم میریم‌.اضاف کاری زبونی میگه ۱۰ تومن که ۵ تومن حسابش کرده.برا بیمه هم گفت بعد ۳ ماه داد زد هر کی خواست ۵۰۰ از حقوقش کم میکنم بیمش میکنم.بعد گفتع اگه از بیمه اومدن بگید ما کارگر یه روزع دو روزه هستیم موندنی نیستیم.خلاصه بعد ۹ ماه اگه تموم ماه رو برم ۲۱۰۰ میده بدون ناهار.الانم تایمش رو کرده ۹ ساعت و نیم.خواستم ببینم ایا شامل عیدی و بیمه میشم در صورت شکایت یا حقی ندارم.

  • سلام. شما راحت میتونین به اداره کارشکایت کنین وتمام حق وحقوق خودتون رو با حداقل حقوق اداره کاربگیرین. درضمن ازروز اولی که رفتین سرکار مجبور میشه بیمه تون رو رد کنه. تمام مدارک وشاهد کاری برای فعالیت دراون مجموعه رو جمع کنین وبعد به اداره کار شکایت کنین. به تمام حق وحقوقتون میرسین

 10. سلام‌من‌متصدی غرفه بازیافت هستم و ۸ساعت کار ۱.۷۰۰تومان‌میگیرم.گفتن‌ بیمه ام هستم‌ و گفتن‌‌ک‌عیدی بهتون‌نمیدیم‌باید چیکار کنم؟

 11. سلام…ایا برای بیمه کارگری باید خود کار فرما اول بیمه باشد .بعد میتواند لیست بیمه بنده رو رد کند؟

 12. با سلام بنده 21 سال هست که در یک شرکت حمل و نقل ریلی مسغول کار هستم مدرک تحصیلی ام موقع استخدام کارشناسی جغرافیا بوده الان بعد از 21 سال حمع حقوق و مزایا در حگم کارگزینی ام ریال با گروه شغلی 16 هست آیا این مبلغ برای لیسانس و 21 سال سابقه خیلی پایین نیست حق جذب من با همکاران دیپلم و زیر دیپلم یکی است چه کار میشه کرد

 13. سلام به مدت ۵سال دریک مجموعه بزرگ درسمت نوازندگی روزی ۴ساعت هر روز هفته بصورت روزمزد حقوق هر ماه واریز میشد ( حداقل حقوق) قرارداد هر سه ماه بسته میشد بدون هیچ تعطیلی یا مرخصی درسال ، بیمه نشدم عیدی درحد ۳۰۰هزار تومان و بدون هیچ مزایایی .برای پیگییری دادخواست چه مدارکی نیاز دارم

 14. با سلام من حسابدار یک کارگاه بسته بندی خشکبار هستم و تازه اومدم میخوام ببینم این کارگاه را میشه بر اساس کارگر ساده و حقوق پایه 636809 ریال رد کرد ؟ هر چقدر گشتم جدول 20 گانه مشاغل پیدا نکردم

  • سلام بستگی به قرارداد هر شخص با کارفرما داره. اگر قراردادشون بر اساس اداره کار هست بله میشه. اگر قراردادشون فرق داره که بر اساس قراردادشون باید عمل بشه.
   اگر هم تعداد نیرو ها بیش از 50 هست که شامل طرح طبقه بندی مشاغل میشه

   نکته : پرداخت حقوق و مزایا کمتر از اداره کار خلاف قانون هست.

 15. با سلام من 15 روز از هرماه را به عنوان آبدارچی ونظافتچی دوسال است که کار میکنم وهنوز روزمرد حساب میکنند روزا نه 90 هزار تومن آیا طبق قانون اداره کار مزد من همین‌قدر هست لطفا راهنمایی کنید

 16. سلام
  وقت بخیر

  حداقل دستمزد رو 636809 ریال گفتند که این برای کارگر ساده هست
  مبلغ دستمزد برای عنوان شغلی “مدیر” چقدر میشه؟؟؟

  • سلام عنوان شغلی مهم نیست. مهم نوع قرارداد بسته شده هست. باید ببینید چه قراردادی باتون بستن.

 17. سلام . من ۶ سال در یک شرکتی کار کردم و برج ۹ ترک کار کردم تو این سالها بمن سنوات پرداخت نکردند و الان جهت تسویه مبلغ ۵ میلیون رو کلا در نظر گرفتند بابت این ۵ سال سنوات و عیدی ، آیا براوردشان درست است؟

  • سلام دوست عزیز . سنوات و عیدی یک نفر که در سال 99 12 ماه کامل برای یک شرکت کار کرده باشه حدودا میشه 5 میلیون و 700 هزار تومان

   حالا شما امسال را 9 ماه کار کردین که عیدی و سنوات شما میشه حدد 4 میلیون و 200 هزار تومان برای امسال

   سال های قبل را هم اگر بهتون ندادن که جای خود

   با این حساب سر انگشتی خیلی بیشتر از 5 میلیون میشه که بهتون میخان بدن.
   تشریف ببرید اداره کار دوست عزیز و پیگیری کنید

 18. با سلام و وقت بخیر من از خردا د 94 در یک شرکت مهندسین مشاور بعنوان مسئول دفتر مشغول به کار هستم . در این مدت حداقل حقوق وزارت کار بمن حقوق پرداخت شده ، آخر سال یک پایه حقوق بعنوان بعنوان عیدی ( به جای دو پایه حقوق)و یک پایه حقوق هم سنوات بمن پرداخت کردن ، پایه سنوات که بعد از یک سال کارکردن تعلق میگیره هم نپرداختن ، بیمه من هم بعنوان کارمند رد میشه ، چطور میتونم به دو پایه حقوق برای عیدی و پایه سنوات دست پیدا کنم ؟

  • سلام اگر مدیر شرکت حاضر هست عیدی را کامل پرداخت کنه که باش صحبت کنید

   اگر حاضر نیست تشریف ببرید اداره کار از اونجا پیگیری کنید تا مدیرتون حاضر بشه حق قانونیتون را بهتون پرداخت کنه 🙂

 19. سلام. وقت شما به خیر
  من سه سال برای یک مرکز پزشکی کار کردم. خودم نخواستم که بیمه بشم. نمیخواستم از حقوقم کسر بشه.
  الان که جای دیگه کار میکنم و بیمه شدم میخواستم بدونم میشه سابقه اون سه سال کاری به بیمه من اضافه بشه؟
  بدون اینکه برای صاحب اون مرکز پزشکی دردسر ایجاد بشه. چون تمام حقوق و مزایای من رو پرداخت کردند.

  • سلام وقت به خیر
   خیر نمیشه چون کارشون غیر قانونی بوده . و اگر شما هم پول بیمه را ازشون گرفتید جای اینکه بیمه بشید ، کار شما هم غیر قانونی بوده
   اگر الان اقدام کنید براشون دردسر میشه.

 20. سلام من منشی یک مرکز مشاوره هستم دو روز در هفته 12 ساعت و 4 روز دیگه 6 ساعت حضور دارم . خودم خواستم بیمه نشم چون بیمه دارم سابقه کار 8 سال و تمام کارهای رسیدگی امور داخلی و اداری هم به عهده منه با توجه به ساعت کاری حداقل حقوق من باید چقدر باشه ؟میشه راهنمایی کنید .

 21. سلام خسته نباشید من در مغازه لوازم خانگی و چوبی کار میکردم از سال 93تا همین الان ولی الان فقط 2سال هست که بیمه کردن منو و اینکه متاهل هستم نه عیدی دقیقی گرفتم نه سنواتی گرفتم نه حق مسکن یا چیز دیگه گرفتم آیا شکایت کنم به جایی میرسه.اینم بگم که مدرک کتبی برای کارکردم ندارم و اینکه 3سال پیش به صورت دستی از من کاغذی امضا گرفتن که نوشته بود بنده تا فلان تاریخ حق حقوق خود را گرفتم و هیچ حقی ندارم اینم برام چی میشه.

  • سلام دوست عزیز . نگران نباشید تمامی حق و حقوق شما از مراجع قانونی قابل پیگیری هست. اینکه قرارداد کتبی ندارید یا اینکه ازتون امضا گرفتن این موارد اصلا مهم نیست.
   تشریف ببرید اداره کار
   اونجا مراحل و مدارک مورد نظر را بهتون میگن. راحت پیگیری میکنید و به نتیجه میرسید ان شاءالله

 22. سلام بنده در مدت 10سال نیروی دهیاری بودم و فضای سبز و نگهبانی 24 ساعته انجام میدادم .الان یک سال میشه تبدیل شده به شهر و شهرداری مستقر شده .ولی متاسفانه میگن بیمه 9سال قبل را پرداخت نکردن .از 89 تا الان بیمه ام نکرده اند . در صورتی ک گفته بودن بیمه ای .الان یک سال بیمه برایم رد کردن یعنی 10سال نیروی شهرداری بودم و یک سال برایم بیمه رد کردن. اگر الان برم شاکی بشم بیمه 9سال قبل را برایم رد میکنن ؟

  • سلام دوست عزیز . بله اگر پیگیری کنید به حق و حقوقتون رسیدگی میشه . از طریق اداره کار اقدام کنید

 23. با سلام و وقت بخیر من قراره در یک کارگاه تولید اکاسیو استخدام بشم حقوقم حدودا چقدره ماهانه؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام دوست عزیز بر اساس حداقل های اداره کار شما ماهاینه ۲۴,۲۷۶,۹۷۱ ریال هست
   بعلاوه عیدی و سنوات
   بعلاوه بیمه

 24. سلام
  من 4سال دریک شرکت ساختمانی مشغول کارهستم که این شرکت خارج از محل زندگی من هست و از شنبه تا4شنبه ازساعت7تا17مشغول کارهستم بدون قرارداد و مدرکی مستند و فقط واریزی بانک رو دارم ;در این بازه زمانی نه بیمه بودم نه عیدی و پاداش و سنوات بهم دادن در این خصوص راهنماییم کنید. و مورد دیگه ای هست من تو این 4سال ;بیمه از شرکت دیگه ای که اخرهفته ها مشغول کار بودم بصورت کامل واسم رد شده میخاستم بدونمواسه اون شرکت و خودم مشکلی پیش نمیاد بابت بیمه ای واسم رد کردن چون میخواستم از شرکتی که بالا توضیح دادم شکایت کنم؟

  • سلام اگر شکایت بکنید بیمه شما بررسی شود بله مشکل ساز میشه براتون

   اما اگر فقط برای عیدی و سنواتتون درخواست شکایت کنید و فقط عیدی و سنوات بررسی بشه نه مشکلی پیش نمیاد.
   به اداره کار مراجعه کنید.

 25. سلام اگر در لیست بیمه کد شغلی من به عنوان کارگر ساده یا حسابدار رد بشه چه فرقی در بازنشستگی و حقوق و مزایای من داره؟

  • سلام خیر
   فقط مبلغ بیمه پرداختی شما تاثیر گذاره

   این سمت شغلی وقتی به درد میخوره که بخوایین مثلا سابقه کاری و روزمه ارائه بدین جایی که حسابدار بودید که اون هم بر اساس مهارتتون کارفرمای جدید متوجه میشه که در کارتون حرفه ای هستید یا نه

 26. سلام خسته نباشید من تو یه شرکت‌ کار میکنم 8 ساعت کاری روزانه هست ساعت کاری تا 2 هست ولی من 7:30 میرم تا 4:30 و جمعه ها ام کار میکنم میخاستم ببینم چقدر میشه حقوقم مجرد هم هستم تشکر

 27. با سلام
  من برای یکی از اقوام حدود ۹ ماه کار میکردم بدون قرارداد و بیمه اعتمادی کار کردم باهاش و الان بعد ۹ ماه بهم گفته دیگه نیام. میخواستم ببینم عیدی و سنوات و بقیه حق و حقوق چطور میشه ؟ آیا شامل میشه یا نمیشه؟

  • سلام. بله حتما نیاز به قرارداد کتبی نیست. تمامی حقوق و مزایای اداره کار به شما تعلق میگیره
   حقوق بر ساس اداره کار
   بیمه ، سنوات ، عیدی ، اضافه کاری و … همه تعلق میگیرد

 28. باعرض سلام وخسته نباشید
  من ۵ ماه توی یک شرکت کار میکردم وبعد بخاطر بیمه نکردن رفتم جای دیگه سرکار
  آیا حق وحقوقی دارم از شرکت؟ بخاطر بیمه نکردم حق بیمه باید به من پرداخت بشه؟لطفا راهنمایی بفرمایید باید چکار کنم.ممنونم

  • سلام و عرض ادب
   بله دوست عزیز . شما باید رجوع کنید اداره کار و بیمه
   ادعای سوابق میکنید
   مراحل و مدارک مورد نیاز را بهتون میگن

  • سلام بله باید حق و حقوقتون پرداخت بشه
   تشریف ببرید اداره کار از طریق فرم ادعای سوابق اقدام کنید.

  • با عرض سلام
   من الان از عید تا الان روزی 150تومان مزد میگیرم و بیمه رو خودم آزاد واریز میکنم و فقط روز های که کار میکنم بهم مزد میدم آیا از این آقا حق و حقوقی دارم یا نه

  • سلام با توجه به اینکه حداقل حقوق روزانه 636809 ریال می‌باشد و دریافتی شما روزانه 150 هزار تومان است. دیگه چیزی به شما تعلق نمیگیره

 29. سلام . وقت شما بخیر من از تاریخ 93/11 در یک شرکت شروع به کار کردم.طبق قانون کار حقوق من باید چقدر باشد. ممنون اگه منو راهنمایی کنید.

  • سلام. با شماره زیر در واتساپ ارتباط برقرار کنید تا برای شما محاسبه کنن.
   09122198291

 30. سلام وقتتون بخیر، بنده در یک فروشگاه کار میکنم ۱۰ ساعت کاری و جمعه ها بعداظر هم میرم، با حقوق ماهیانه اداره کاری چقدر شاملم میشه؟

  • سلام وقت به خیر.
   اگر فرزندی نداشته باشید. پایه اداره کار یعنی ۲۴,۸۶۹,۲۰۳ ریال
   بعلاوه هر ساعت اضافه کاری ۱۲۱,۶۲۸ ریال و هر ساعت جمعه کاری هم جزو اضافه کار یمحسوب میشه.
   یعنی علاوه بر اون مبلغ ۲۴,۸۶۹,۲۰۳ ریال حدودا 1 میلیون تومان اضافه باید دریافت کنید.

 31. سلام.اگرکارگری در طول یک ماه ۱۰ روز کارکرده باشد آیا حق اولاد او هم برای ۱۰ روز باید در لیست بیمه محاسبه شود؟ بن خواروبار و حق مسکن هم باید برای ۱۰ روز در لیست بیمه محاسبه شود؟

 32. با سلام خسته نباشید من در پروژه ای که میخواستند معاینه فنی خودرو تاسیس کنند نگهبان شسفت شب بودم به خاطر اشنایی با صاحب کار با بنده هیچ کونه قردادی کتبی نبستن دوماه اول از ساعت 17 تا ساعت 10 صبح ودوهفته شبانه روزی وایسادم که به من هرماه دوتومان حقوق داد که از ماه سوم بنا به اعتراضات من نسبت به حقوق کمتر از من خواستند ماه سوم کاملا شبانه روزی وایسم که قول دادن ماولتفاوو حقوق واظافه کاری های دوماه اول وهم بهم بدن ماه سوم کاملا شبانه روزی نگهبانی دادم که بازم به من دوتومان حقوق دادن که من خواستار اضافه کاری هام وماولتفاوت حقوقم شدن منو بدون اطلاع به مرخصی فرستادن وبعد از ده روز بنا به پیگیرهای مدوام بنده بهم گفتند که اخراج شدی ودر طول مدت کاریم جمعا 6میلیون بهم خقوق دادن میخواستم بنده را رهنمایی کنید تا به حق وحقوقم برسم

  • سلام دوست عزیز به شما خیلی کمتر از حقتون حقوق دادن . خیلی کمتر …
   شما باید همون موقعی که مرخصی اجباری بهتون دادن میرفتید اداره کار و شکایت میکردید. ممکنه براتون ترک کار زده باشن
   همین الان تشریف ببرید اداره کا رمحل زندگیتون و شرایط را بهشون توضیح بدید . براتون تشکیل پرونده میدن و ان شاءالله تمامی حق و حقوقتون را پس میگیرید.

  • با عرض سلام
   من ۶ ماهه که توی یه کارگاه طلا سازی مشغول به کار شد البته قبل از این بیشتر از ۱۲ سال سابقه کار در طلاسازی دارم الان اینجایی که مشغول شدم هر روزه از ساعت ۸:۴۵ صبح تا دست کم ۸ شب مشغول به کارم تمام تعطیلات رسمی به جز جمعه ها رو هم ما رو میکشونن سر کار ماهی دو میلیون و پانصد بیشتر حقوق نمیده قرارداد ۵ ساله تو دفتر خونه با ما نوشت که تو قرارداد ذکر کرده کارفرما مکلف است تمامی حق و حقوق کارگر رو طبق قانون کار پرداخت کنه اما حق و حقوق من دو میلیون و پونصد نیست بیشتر میشه دیگه اما نمیده تو قراردا هم ذکر کرده اگه خاستیم فسخ قرارداد کنیم ۴ ماه زودتر کتبی اعلام کنیم هم حقوق کامل نمیده هم نمیذاره استعفا بدیم نمیدونم با چنین ادمی باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام وقت به خیر
   شما باید از مراجع قانونی اقدام کنید تا به حق و حقوقتون برسید.
   تشریف ببرید اداره کار اونجا کامل راهنمایی میکنن که چیکار کنید.
   ان شاءالله موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری علامتگذاری شده است *

ارسال نظر