بیمه تامین اجتماعی سال 99

بیمه تامین اجتماعی سال 99 نیز همانند سایر سال ها یکی از حقوقی است که برای کارگران در نظر گرفته شده است. بر اساس قوانین باید تمامی کارگران و کارمندان شرکت های غیر دولتی تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند. حال اینکه جدول بیمه سال 99 چیست؟ مقادیر بیمه چگونه محاسبه میشود؟ همچنین مبلغ بیمه خویش فرما در سال99 چه قدر است؟ و سوالات دیگری وجود دارد که در این مقاله پاسخ آن را خواهیم داد.

برای اطلاع از اینکه مبلغ بیمه کارگارن ساختمانی ، نانوایی  و … چه قدر است و همچنین آگاهی از نحوه محاسبه حق بیمه  با بیلان مهر همراه باشید. ( شرکت حسابداری بیلان مهر ارائه دهنده خدمات قوانین کار و تامین اجتماعی در اصفهان )

بیمه تامین اجتماعی سال 99 شامل چه کسانی میشود؟

سازمان تأمین اجتماعی ایران یک سازمان بیمه گر اجتماعی عمومی غیردولتی است. این سازمان عمومی غیردولتی، وظیفهٔ پوشش اجباری بیمهٔ کارگران، حقوق‌بگیران و پوشش اختیاری صاحبان حرف و مشاغل آزاد را برعهده دارد. این سازمان قدیمی‌ترین و بزرگترین سازمان تأمین اجتماعی و درمانی غیردولتی در کشور است که متعلق به بیمه شدگان می‌باشد. پس همانطور که متوجه شدید این بیمه شامل حرف و مشاغل آزاد میگردد.

اگر در انتهای مطلب با مطالعه کامل مقاله هنوز سوالی برای شما باقی مانده بود ، میتوانید در قسمت نظرات برای ما قرار دهید. کارشناسان ما پاسخ گوی شما خواهند بود.

خدمات بیمه تامین اجتماعی

  • مستمری بازنشستگی
  • مستمری از کار افتادگی
  • مستمری بازماندگان
  • مقرری بیمه بیکاری
  • غرامت دستمزد ایام بیماری
  • غرامت دستمزد ایام بارداری
  • پرداخت هزینه وسایل کمک پزشکی
  • کمک هزینه ازدواج
  • کمک هزینه کفن و دفن

جدول بیمه تامین اجتماعی سال 99

با اعلام جدول حداقل حقوق و دستمزد سال 99 و حداقل مزد کارگران ، نرخ بیمه تامین اجتماعی سال 99 نیز مشخص شد . با توجه به اینکه 30 درصد از حقوق یک کارگر به عنوان بیمه محسوب میشود، پس اکنون محسابه آن کار دشواری نخواهد بود. همچنین سوال پرسیده میشود که سهم کارگر چه قدر است؟ و سهام کارفرما چه قدر؟

طبق قانون تامین اجتماعی سهم کارفرما 23 درصد و سهم کارگر 7 درصد است که از حقوقش کسر میگردد. و این مبالغ به حساب تامین اجتماعی واریز میگردد. اینگونه کارگر هم شامل بیمه درمانی میگردد و هم سابقه کار و حقوق بازنشستگی شامل حال او میگردد. 

هزینه بیمه تامین اجتماعی سال 99 چه قدر است؟

حق بیمه29 روز30 روز31 روز
سهم کارگر7% (۱,۷۸۲,۷۲۲ ریال )7% (۱,۸۷۱,۸۷۶ ریال)7% (۱,۸۷۱,۸۷۶ ریال)
سهم کارفرما23% (5,857,516 ریال)23% (6,003,982 ریال)7% (6,150,448 ریال)

 

مبلغ بیمه کارگران ساختمانی سال 99

کارگران ساختمانی همیشه مشغول به کار نیستند. باید به  این قشر از جامعه توجه خاصی صورت پذیرد. ممکن است کارفرمایانی باشند که در همان مدت محدودی که کارگر ساختمانی مشغول به کار است ، آن را بیمه نکنند. در صورتی که این یکی از حقوق اولیه کارگر ساختمانی است. بیمه تامین اجتماعی سال 99 برای کارگران ساختمانی  نیز همانند جدول بالا محاسبه میشود. اما باید دقت کنید که جدول بالا بر اساس حداقل حقوق و دستمزد تعیین گردیده است. اگر کارگری حقوق آن بیشتر از حداقل مقداره تعیین شده باشد ، میزان بیمه آن نیز متفاوت خواهد بود. 

مبلغ بیمه کارگران نانوایی 99 چه قدر است؟

بر اساس قانونی یکی از مشاغلی که از پرداخت حق بیمه معاف شده است ، نانوایان هستند. کارفرمای نانوایی از پرداخت حق بیمه معاف است. فقط کارگران نانوایی باید 7 درصد سهم خود را بپردازند که این مقدار از حقوق آن ها کسر شده و توسط کافرما به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز میشود.

مبلغ بیمه خویش فرما 98

حق بیمه خویش فرما  99 بر اساس جدول زیر تعیین میگردد. حرف و  مشاغل آزادی که خواستار پرداخت بیمه باشند و بخواهند از مزایای بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند ، میتوانند از این جدول استفاده نمایند. 

 

حق بیمه خویش فرما سال 99

حق بیمه خویش فرما سال 99

 

 

مبلغ حق بیمه تامین اجتماعی سال 99 برای رانندگان

در جدول زیر مبلغ حق بیمه رانندگان را با کمک دولت و بدون کمک دولت برای شما تهیه کرده ایم . با مشاهده این مبالغ متوجه خواهید شد که یک راننده به صورت خویش فرما چه مقدار باید هزینه برای بمه بپردازد. جدول اول حق بیمه با کمک دولت و جدول دوم حق بیمه بدون کمک دولت است.

نوع رانندهمبلغ بیمه
رانندگان درون شهری281640 تومان
رانندگان برون شهری سبک307250 تومان
رانندگان برون شهری سنگین384060 تومان
با کمک دولت


نوع رانندهمبلغ بیمه
رانندگان درون شهری563280 تومان
رانندگان برون شهری سبک614500 تومان
رانندگان برون شهری سنگین768120 تومان
بدون کمک دولت

 instagram bilanmehr

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری علامتگذاری شده است *

ارسال نظر