طرح طبقه بندی مشاغل سال 99

طرح طبقه بندی مشاغل سال 99 بر اساس ماده 48 و 49 قانون کار صورت میگیرد. هدف از این قانون این است که وظایف یک کارگر به صورت کامل مشخص باشد. تا از آن کارگر بهره کشی در موارد دیگر صورت نگیرد. همچنین زمینه فعالیت یک کارگاه را نیز مشخص میکند. حال سوال اینجاست طبقه بندی مشاغل به چند دسته تقسیم میگردد ؟ یا اینکه چه کارگاه ها و شرکت هایی شامل طرح طبقه بندی مشاغل میگردند ؟ و مزایای هر گروه شغلی به چه صورت خواهد بود ؟

ما قبلا در مقاله جدول حداقل حقوق و دستمزد سال 99 میزان حقوق دریافتی کارگران را توضیح دادیم که پیشنهاد میکنیم آن را مطالعه کنید. اکنون نیز  برای پاسخ به تمامی سوالات فوق با شرکت بیلان مهر همراه باشید. میتوانید وسالات خود را در انتهای همین مقاله برای در بخش نظرات درج نمایید. 

چه کارگاه هایی مشمول طرح طبقه بندی مشاغل سال 99 هستند ؟

دو دسته از کارگاه ها و شرکت ها شامل این طرح میشوند. دسته اول کارگاه هایی که حداقل 50 نفر کارگر داشته باشند. دسته دوم نیز شرکت های خدماتی ( پیمانکاری و تامین نیروی انسانی ) طرف قرارداد با دستگاه های اجرایی کشور هستند.

در کارگاه های مشمول طبقه بندی مشاغل کارفرما مکلف است طرح را پیاده سازی کرده و طرح را برای کلیه کارگران اعم از قرارداد دائم، موقت، پاره وقت و … اعمال نماید. حتی اگر کارگاه اصلی مشمول طرح طبقه بندی مشاغل باشد و در همان کارگاه پیمانکاری وارد شود پیمانکار نیز مکلف است ضوابط طرح طبقه بندی کارگاه اصلی را در خصوص کارگران خود رعایت نماید.

آیا حقوق کارگران طرح طبقه بندی مشاغل وزارت کار بیشتر از کارگران عادی است ؟

در جواب باید بگوییم بله . حقوق این کارگران از 2 قسمت تشکیل میشود. قسمت اول حقوق پایه ای است که تمام کارگران مشمول قانون کار از آن برخوردار هستند. حقوق دوم نیز مزد گروه شغلی است که کارگر در آن قرار گرفته است.

جدول طبقه بندی مشاغل کارگری در سال 99

جدول طبقه بندی مشاغل سال ۹۹ برای کارگاه هایی که حداقل 50 نفر کارگر دارند متفاوت از شرکت هایی است که طرف قرارداد با دستگاه های اجرایی کشور هستند. کارگاه هایی که حداقل 50 کارگر دارند باید به صورت اختصاصی برای خود جدول تعیین کنند.

در این کارگاه ها طرح ویژه هر کارگاه توسط اشخاص و افراد دارای مجوز اجرای طرح طبقه بندی مشاغل از وزارت کار طرح طبقه بندی کارگاه را طبق شرایط هر کارگاه تهیه می نمایند. طرح تهیه شده به تایید وزارت کار رسیده و پس از آن در کارگاه اجرا می شود. تاریخ اجرای طرح نیز از تاریخ شمول طرح در کارگاه است.

بنابراین در چنین کارگاه هایی تعیین مزد گروه و مزد شغل طبق طرح ویژه همان کارگاه قابل تعیین است و بدون دسترسی به طرح کارگاه تعیین مزد کارگران مقدور نیست.باید کمیته طبقه بندی مشاغل تشکیل شده و کلیه امورات مربوط تغییر گروه، شغل، وظایف و …  به تایید کمیته مزبور برسد.

اما شرکت هایی که طرف قرارداد با دستگاه های اجرایی کشور هستند باید از جدول زیر استفاده نموده و حقوق و مزایای کارگران خود را بر اساس آن تعیین نمایند.

 

 

گروه شغلیمزد سنوات (پایه)مزد شغل
1۵۸۳۳۳۶۱۱۸۰۹
2۵۸۵۳۳۶۱۳۶۷۲
3۵۸۷۳۳۶۱۵۵۳۵
4۵۸۹۳۳۶۱۷۴۰۳
5۵۹۱۳۳۶۱۹۲۷۳
6۵۹۳۳۳۶۲۱۷۵۴
7۵۹۵۳۳۶۲۴۲۴۲
8۵۹۷۳۳۶۲۶۷۳۰
9۵۹۹۳۳۶۲۹۸۳۹
10۶۰۱۳۳۶۳۲۹۴۸
11۶۰۳۳۳۶۳۶۶۷۷
12۶۰۷۳۳۶۴۰۴۱۱
13۶۱۱۳۳۶۴۴۱۴۵
14۶۱۵۳۳۶۴۹۱۱۳
15۶۱۹۳۳۶۵۴۰۸۱
16۶۲۳۳۳۶۵۹۰۷۱
17۶۲۷۳۳۶۶۵۲۷۸
18۶۳۱۳۳۶۷۱۵۰۰
19۶۳۵۳۳۶۷۸۹۵۵
20۶۳۹۳۳۶۸۶۴۲۰

 

حقوق وزارت کار برای لیسانس چه قدر است ؟

طبق طرح طبقه بندی مشاغل هیچ مزیتی درمورد مدرک شغلی برای کارمندان در نظر گرفته نشده است. بلکه بر اساس سمت شغلیی که یک کارگر دارد ، به آن شخص مزد میدهند. اگر محل کار یک شخص مشمول طرح طبقه بندی مشاغل نباشد ، آن شخص از حداقل حقوق و دستمزد بهره مند میگردد. اما ممکن است توافقی بین کارگر و کارفرما صورت پذیرد که بر اساس آن حقوق کارگر بیشتر از حداقل حقوق باشد. اما قانونا برای کارگران مشمول قانون کار هیچ مزیتی به خاطر مدرک تحصیلیشان در نظر گرفته نشده است.

 

 



instagram bilanmehr

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری علامتگذاری شده است *

ارسال نظر