اظهارنامه مالیاتی صاحبان هتل در سال 98 و 99

اظهارنامه مالیاتی صاحبان هتل چه زمانی باید ارائه شود؟ شغل هتل داری یکی از شغل های پر درآمد و البته پر هزینه است. این شغل البته دردسر های زیادی هم برای صاحبان هتل دارد. رفت و آمد افراد مختلف و ارتباط با افراد زیاد از سراسر کشور و البته دنیا. طبق آمار یکی از گروه هایی که بیشترین مالیات را می‌پردازند ، صاحبان هتل ها هستند. بنابراین در این مقاله تصمیم گرفتیم که در مورد این شغل و مالیات آن صحبت کنیم. همچنین راهنمایی داشته باشیم برای موضوع ارائه اظهارنامه آن. پس با بیلان مهر همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را بدست آورید. ( شرکت حسابداری بیلان مهر زنده رود ارائه دهنده خدمات مالیاتی )

مدیریت هتلداری و جهانگردی

مدیریت هتلداری یکی از رشته‌های گردشگری است. دانشجویان در آن با مشخصات انواع موسسات پذیرایی، اصول و معیارهای انتخاب، شناخت و خرید وسایل و تجهیزات لازم برای مؤسسات پذیرایی آشنا میشوند. همچنین تقسیم کار در این‌گونه مؤسسه‌ها، رزرواسیون، منوشناسی و منو نویسی، شناخت مواد غذایی و انرژی غذایی آنها نیز از مواردی است که آن را می‌آموزند. و با  چگونگی نگهداری مواد غذایی، تهیه انواع غذاها، پیش غذاها و شیرینی‌ها، بهداشت مواد غذایی، بهداشت کار و ایمنی در محیط آشپزخانه مؤسسات پذیرایی و به طور کلی اداره و مدیریت مناسب یک هتل، متل، رستوران و … آشنا می‌شوند. آنها همچنین باید به زبان انگلیسی و یک زبان پرکاربرد دیگر مسلط باشند و قادر به برقراری روابط اجتماعی خوبی باشند.

مهلت اظهارنامه مالیاتی صاحبان هتل سال 98 چه زمان است؟

همانطور که مطلع هستید ، مشاغل باید 2 نوع مالیات پرداخت کنند. مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر عملکرد. اما این مالیات ها دارای استثنا هستند و همه کس مشمول آن نیست. ولی صاحبان هتل مشمول هر دو نوع مالیات هستند. مالیات بر ارزش افزوده همواره به صورت فصلی ارائه میشود. بنابراین مالیات بر ارزش افزوده صاحبان هتل در سال 98 موعد آن گذشته و باید پرداخت می شده است. اما مالیات بر عملکرد به صورت سالیانه پرداخت میشود. مالیات بر عملکرد سال 98 برای افراد حقیقی تا پایان مرداد 99 و برای افراد حقوقی تا پایان شهریور 99 زمان دارد. بنابراین هتلداران باید مالیات 98 خود را تا این زمان بپردازند. 

مهلت اظهارنامه مالیاتی هتلداران سال 99 چه زمانی است؟

در سال 99 به خاطر شیوع بیماری کرونا و اتفاقاتی که رخ داد ، مهلت اظهارنامه ارزش افزوده به تاخیر افتاد. بر این اساس زمان ارائه اظهارنامه ارزش افزوده فصل بهار 99 برای هتلداران تا 15 مرداد 99 می‌باشد. اما اظهارنامه عملکرد همانطور که اطلاع دارید در سال 1400 باید پرداخت شود. طبق روال هر ساله این اظهارنامه برای افراد حقیقی در برج 3 و برای افراد حقوقی در برج 4 سال آینده پرداخت خواهد شد. پس اکنون زمان ارائه اظهارنامه عملکرد سال 98 است نه سال 99 . اظهارنامه عملکرد سال 99 در سال 1400 باید پرداخت گردد. برای آگاهی بیشتر در خصوص مهلت اظهارنامه مالیاتی 99 کلیک کنید.

منظور از درآمد خدماتی برای هتل ها چیست؟

ماده 132 قانون مالیات مستقیم : درآمد ابرازی ناشی از فعالیت‌های تولیدی و معدنی اشخاص حقوقی غیردولتی در واحدهای تولیدی یا معدنی که از تاریخ اجرای این ماده از طرف وزارتخانه‌های ذیربط برای آنها پروانه بهره برداری صادر یا قرارداد استخراج و فروش منعقد می‌شود و همچنین درآمدهای خدماتی بیمارستان‌ها، هتل‌ها و مراکز اقامتی گردشگری اشخاص یاد شده که از تاریخ مذکور از طرف مراجع قانونی ذیربط برای آنها پروانه بهره‌برداری یا مجوز صادر می‌شود‌ از تاریخ شروع بهره‌برداری یا استخراج یا فعالیت به مدت پنج سال و در مناطق کمتر توسعه یافته به مدت ده سال با نرخ صفر مشمول مالیات می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری علامتگذاری شده است *

ارسال نظر