مهلت اظهارنامه مالیاتی 99

مهلت اظهارنامه مالیاتی 99 تا چه زمانی است؟ یکی از راه های درآمدی دولت ها مالیات است. در ایران نیز با توجه به کاهش درآمد دولت از فروش منابع طبیعی ، این مورد اهمیت بیشتری پیدا کرده است. در این مقاله ما تعریفی از انواع مالیات خواهیم داشت. همچنین مالیات ارزش افزوده سال 99 و مالیات عملکرد سال ۹۹ و همچنین مهلت اظهارنامه های سال 99 را برای شما شرح خواهیم داد. با توجه به بیماری کرونا مهلت ارسال اظهارنامه ها نیز تغییراتی داشته است. سیاست های مالیاتی مناسب و مشوق می تواند در ایجاد تعادل  تولید ، توزیع و صادرات به رونق اقتصادی کشور کمک کند. پس با بیلان مهر همراه باشید تا موارد فوق را بررسی کنیم ( همچنین مطالعه کنید : اظهارنامه مالیاتی 98 )

مطلب این صفحه را به صورت کامل مطالعه کنید. همچنین ابتدا ویدئو زیر را مشاهد کنید. اگر سوالی برای شما پیش آمد میتوانید در بخش نظرات سوال خود را مطرح کنید. همچنین کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود.

 

مهلت اظهارنامه مالیاتی ارزش افزوده سال 99 تا چه زمانی است؟

اظهارنامه ارزش افزوده همیشه به صورت فصلی ارائه می گردد. با توجه به بیماری کرونا ، ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده بهار سال 99 نیز چند بار به تعویق افتاد. بر این اساس مهلت ارسال آن برای فصل بهار تا تاریخ ۹۹/۶/۱۵ طبق بخشنامه شماره 200/99/24 مورخ 99/2/29 فرصت دارید. توجه کنید که این تاریخ دیگر تمدید نخواهد شد. پس هرچه سریعتر نسبت به ارائه اظهارنامه خود اقدام نمایید. بهتر است اطلاعات مالی خود را به یک متخصص در زمینه حسابداری و مالیاتی ارائه کنید. تا اظهارنامه خود را دقیق و بر اساس قانون ارائه دهید و دچار خسارت نگردید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره رایگان داشتید می‌توانید از متخصصین شرکت حسابداری بیلان مهر زنده رود کمک بگیرید. 

 

مهلت ارسال اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 99 چه زمانی است؟

اظهارنامه مالیات عملکرد سال 99 ، همانند سایر اظهارنامه های عملکرد ، باید در ابتدای سال بعد از سال مالی پرداخت شود . که تاریخ آن برای افراد حقیقی و حقوقی متفاوت می‌باشد. اشخاص حقیقی یا حقوقی بعد از آن که کلیه مبالغ سود و زیان خود را محاسبه کردند این اظهارنامه را بر اساس آن تهیه میکنند. باید طبق ماده 131 و 105 ق.م.م اظهارنامه عملکرد ارسالی نسبت به پرداخت مالیات اقدام گردد.

این زمان برای افراد حقیقی برج 3 هرسال و برای افراد حقوقی برج 4 هر سال می‌باشد. یعنی زمان ارسال اظهارنامه عملکرد سال ۹۹ برای افراد حقیقی برج 3 سال 1400 و برای افراد حقوقی برج 4 سال 1400 می‌باشد. البته این تاریخ میتواند با ایجاد شرایط خاص در کشور ( همانند کرونا ) به تعویق بیفتد.توجه کنید اطلاعات مورد نیاز برای ارسال اظهارنامه اشخاص حقیقی  در این صفحه قرار دارد. و همچنین اطلاعات مورد نیاز در باره اظهارنامه عملکرد اشخاص حقوقی نیز در این صفحه قرار دارد.

مالیات در سال 99 چه میزان از بودجه کشور را تامین میکند؟

دولت برای تامین کسری بودجه خود لایحه بودجه را به مجلس تقدیم کرد. اما مجلس بر اساس آنچه فشار مالیاتی بر مردم خوانده شد این لایحه را کرد کرد. دولت سعی کرده بود برای تامین کسری بودجه خود با ایجاد تغییرات در قوانین مالیاتی و اخذ مالیاتی از بخش های مختلف ، درآمد خود را افزایش دهد.  لازم به توضیح است که دولت برای سال ۹۹ خود ، ۱۹۵ میلیارد تومان درآمد مالیاتی پیش‌بینی کرده است.

مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به برخی ایرادات لایحه بودجه از جمله پیش‌بینی دور از واقعیت درآمدها، به‌ویژه درآمدهای مالیاتی، معتقد است دولت در کاهش معافیت‌ها، جلوگیری از فرارها و اجرای کامل مالیات بر ثروت در نخستین سال، برآورد درآمدی بالاتر از انتظار را داشته و به نوعی صرفا کسری خود را پوشانده است.

البته دولت عنوان ‌می‌کند در سال آینده از طریق کاهش معافیت‌ها، جلوگیری از فرار مالیاتی و وضع مالیات بر ثروت، درآمد مالیاتی خود را افزایش خواهد داد. اما ‌می‌دانیم که جلوگیری از فرار مالیاتی شعاری است که هر ساله عنوان ‌می‌شود و البته دولت نیز تلاش خود را ‌می‌کند، اما به نتیجه مطلوب ‌نمی‌رسد.instagram bilanmehr

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری علامتگذاری شده است *

ارسال نظر