اظهارنامه مالیاتی وکلا 99

اظهارنامه مالیاتی وکلا در سال 99 و موسسات حقوقی برای آن دسته از شرکتهایی می‌باشد که خدمات حقوقی ارائه میدهند. برای مثال یک وکیل را در نظر بگیرید که خدمات حقوقی ارائه میدهد. وکلا  برای اینکه بتوانند یک شرکت حقوقی به ثبت برساند باید وکیل دادگستری باشند. یا اینکه مدرک حقوق داشته باشند. از زمانی که موسسه آن ها شروع به فعالیت می کند مشمول قوانین مالیاتی می شوند.

موسسات حقوقی که در سال 98 و 99 مشغول فعالیت هستند باید اظهارنامه مالیاتی عملکرد و ارزش افزوده خود را برای اداره امور مالیاتی ارسال نمایند. یکی از مشاغلی که بیشترین میزان مالیات را می‌پردازند ، وکیل ها هستند. شاید دلیل آن آگاهی این افراد نسبت به قوانین است. و بهتر میدانند که به موقع پرداخت کردن مالیات و عدم درگیر شدن با جرایم مالیاتی خیلی به صرفه تر است. در ادامه با بیلان مهر همراه باشید تا جزئیات بیشتری از اظهارنامه مالیاتی وکیل ها را برای شما شرح دهیم. (شرکت حسابداری بیلان مهر زنده رود ارائه دهنده خدمات مالیاتی در اصفهان می‌باشد. اگر شما نیازمند مشاوره رایگان و خدمات مالیاتی هستید میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید.)

آیا همه وکیل ها باید اظهارنامه مالیاتی 99 ارائه دهند؟

اظهارنامه مالیاتی وکیل ها در سال 99 ، شامل تمامی وکلا میشود. چه در داخل ایران و چه در خارج مشغول فعالیت و درآمدزایی باشند. شما اگر به عنوان یک وکیل حتی در سال جاری هیچ درآمدی نداشته اید ، باید طبق قانون اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه دهید. بدین گونه شما میتوانید از معافیت های قانونی بهره مند شوید و از جریمه شدن جلوگیری نمایید. اگر شما به عنوان یک شخص حقوقی فعالیت میکنید و دارای شرکت هسیتد یا به صورت فرد حقیقی مشغول به فعالیت هستید در هر صورت باید اظهارنامه عملکرد و ارزش افزوده خود را ارائه دهید.

ارائه اظهارنامه مالیاتی شرکت های حقوقی در سال 99  صرفاً به صورت الکترونیکی و با تکمیل مراحل ثبت نام کد اقتصادی می باشد.توجه داشته باشید که برای ارائه اظهارنامه باید به مرحله 45 ثبت نام رسیده باشید. اگر در این مورد سوالی دارید یا نیاز به راهنمایی دارید بهتر است که از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت نمایید.

چه وکلایی از پرداخت مالیات و ارائه اظهارنامه معاف هستند ؟

اظهارنامه مالیاتی وکلا در سال 99 مشمول همه است  و هیچ وکیلی معاف از ارائه اظهارنامه نیست.  طبق قانون شما اگر هیچ درآمدی نداشته باشید باید اظهارنامه مالیاتی سال 98 و 99 خود را ارائه دهید. اما  با توجه به قوانین موجود شما مشمول معافیت خواهید شد. اما این معافیت مالیاتی به چه صورت است ؟ کدام موسسات حقوقی معاف از مالیات هستند ؟ شرایط معافیت اظهارنامه 99 وکلا چگونه است ؟

امید علی پارسا، با اشاره به مقررات جزء (۲) بند (الف) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور عنوان کرد: سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (۸۴) قانون مالیات‌های مستقیم، در سال ۱۳۹۹، سالانه مبلغ ۳۶ میلیون تومان تعیین شده است.

بنابراین  اگر میزان درآمد سالانه یک وکیل از 36 میلیون تومان کمتر باشد، مشمول معافیت های مالیاتی خواهد شد.

آیا هزینه های درمانی یک وکیل از مبلغ مالیات او میکاهد؟

هزینه های درمانی بابت معالجه خود وکیل و افراد تحت تکفل او در یک سال مالیاتی، به شرط اینکه موسسه درمانی یا پزشک، دریافت وجه را گواهی نماید، از درآمد مشمول مالیات مودی قابل کسر است. وکلایی که درخواست استفاده از تسهیلات مقرر در ماده مذکور را دارند، می بایست هزینه مورد نظر را در فرم اظهارنامه درج و اسناد و مدارک مربوط را هنگام رسیدگی در پاسخ به دعوتنامه ارائه اسناد و مدارک به اداره امور مالیاتی مربوط تسلیم نمایند.

 

نکات مهم در ارائه اظهارنامه مالیاتی موسسه حقوقی

  • صورت خلاصه وضعیت درآمد و هزینه ، مندرج در صفحه ۵ از فرم اظهارنامه مهمترین قسمت آن می باشد که باید در تکمیل آن دقت کرد
  •  هزینه های انجام شده بایستی مستند و متناسب با درآمد شغلی موضوع اظهارنامه  باشد.
  • میزان ملزومات و لوازم خریداری شده مرتبط با شغل را می بایست بر اساس فاکتورها و مستندات موجود در ردیف مربوط منعکس کرد.
  •  فقط یک بار امکان ارسال اظهارنامه الکترونیکی می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و  ورود به وب سایت اداره امور مالیاتی کشور بر روی لینک زیر کلیک کنید.

اظهارنامه مالیاتیinstagram bilanmehr

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری علامتگذاری شده است *

ارسال نظر