قرارداد کار موقت چیست ؟ قرارداد کار آزمایشی 3 ماهه ( 89 روز )

قرارداد کار موقت ، بر اساس قانون کار تعیین میگردد. منظور از قرارداد کار سه ماهه، قرارداد کار آزمایشی می‌باشد. که برای بررسی میزان مهارت کارمند تنظیم میشود. قرارداد مدت معین بر اساس توافق کارگر و کارفرما تنظیم میشود. اما سوالاتی وجود دارد ، از جمله ایکه این قرارداد تا چه مدتی است ؟ زمان آن چه قدر است ؟ آیا کارفرما باید بابات آن به کارگر حقوق بدهد ؟ آیا برای بهم زدن این قرارداد توافق طرفین لازم است؟ آیا برای کارگران متخصص و غیر متخصص متفاوت است؟

برای پاسخگویی به این سوالات و شرح کامل قرارداد کار موقت همراه بیلان مهر باشید. همچنین ما نمونه ای از این قرارداد را برای شما  آماده کرده ایم . (بیلان مهر زنده رود ارائه دهنده خدمات قوانین کار و تامین اجتماعی می‌باشد.)

قرارداد کار سه ماهه چیست؟

قرارداد کار سه ماهه قراردادی است که طرفین می‌­توانند با توافق یکدیگر مدتی را به نام دوره آزمایشی کار تعیین نمایند. در خلال این دوره هریک از طرفین حق دارد، بدون اخطار قبلی و بی آن که الزام به پرداخت خسارت داشته باشد ، رابطه کار را قطع نماید  در صورتی که قطع رابطه کار از طرف کارفرما باشد وی ملزم به پرداخت حقوق تمام دوره آزمایشی خواهد بود و چنانچه کارگر رابطه کار را قطع نماید کارگر فقط مستحق دریافت حقوق مدت انجام کار خواهد بود. طبق تعریف وزارت تعاون هدف قراردادهای کار معین، انجام کار مشخصی می‌باشد. مثلاً استخدام کارگران برای یک پروژه معماری.

آیا قرارداد کار سه ماهه همان قرارداد آزمایشی است ؟

بله نام دیگر قرارداد سه ماهه همان قرارداد آزمایشی است. علت نامگذاری آن به اسم آزمایشی این است که کارگر و کارفرما همدیگر را در این مدت بیازمایند. و کارفرما از مهارت کارگر خود به خوبی اطمینان حاصل کند. این قرارداد زمینه ای است برای ایجاد قرارداد های بلند مدت در آینده. با اینکه این قرارداد ها قانونی است ، اما مشکل عمده آن نداشتن امنیت شغلی برای کارگر است. چون پس از مدت مشخص شده کارفرما میتواند به راحتی قرارداد را با کارگر تمدید نکند. برای این مشکل ساز و کار مشخصی هنوز در نظر گرفته نشده است.

نمونه قرارداد کار موقت

نمونه قرارداد کار موقت را به صورت کامل برای شما آماده کرده ایم. در این فرم تمامی موارد مورد نیاز برای قرارداد درج شده است. با استفاده از این قرارداد شما مشکلی در آینده نخواهید داشت . برای تهیه این محصول می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید :

خرید فرم قرارداد کار موقت

همچنین برای تهیه تمامی فرم های اداره کار میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید. با تهیه این محصول شما تمامی نیاز خود را به عنوان یک کارفرما نسبت به تمامی فرم ها براورده کرده اید.

خرید فرم های اداره کار به صورت کامل

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری علامتگذاری شده است *

ارسال نظر