سامانه گزارش فرار مالیاتی

سامانه گزارش فرار مالیاتی بعد از مدت ها و به دلیل عدم پرداخت مالیات توسط عده ای راه اندازی شد. فرار مالیاتی یکی از عواملی است که به اقتصاد آسیب میرساند. یکی از راه های درآمد زایی برای دولت ها کسب مالیات از مشاغل است. در کشور هایی که دارای منابع طبیعی کمی هستند ، عمده درآمد دولت مالیات است. در ایران نیز پس از کاهش فروش نفت یکی مباحثی که روی آن تمرکز شد همین بحث فرار مالیاتی بود. افرادی با درآمد های نجومی ، اما بدون پرداخت 1 ریال مالیات . حالا همزمان با روز مالیات ، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور خبر از افتتاح یک سامانه برای گزارشات مردمی مبنی بر فرار مالیاتی داد. 

شرکت حسابداری بیلان مهر زنده رود ارائه دهنده خدمات مالیاتی در استان اصفهان ، آماده ارائه مشاوره رایگان به شما می‌باشد.اگر شما از متخصصین حوزه مالیاتی راهنمایی های لازم را بگیرید ، میتوانید مالیاتی عادلانه و بر اساس قانون پرداخت کنید. و خدایی نکرده دچار فرار مالیاتی و جریمه آن نشوید.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دکتر امید علی پارسا، با اشاره به اهداف راهبردی سازمان امور مالیاتی کشور در سال های اخیر در زمینه مقابله با فساد و مبارزه با فرار مالیاتی، عنوان داشت: در حال حاضر، یکی از سیاست های مهم این سازمان، «وصول با اصول» است که براساس آن، به جای فشار بر مودیان موجود، بر شناسایی فرارهای مالیاتی و شناسایی مودیان جدید به منظور وصول مالیات حقه و عادلانه تمرکز داریم.

برای مبارزه با فرار مالیاتی چه اقداماتی صورت گرفته است؟

برای تحقق این سیاست، اقدامات موثری در راستای رسیدگی به تراکنش های بانکی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی و شناسایی فرایندهای فرار مالیاتی در سطح کلان کشور صورت گرفته، اظهار داشت: به منظور شناسایی تخلفات و جرایم مالیاتی، پروژه طراحی و پیاده سازی سامانه دریافت گزارشات مردمی فرار مالیاتی از سوی دفتر بازرسی ویژه، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی این سازمان در دستور کار قرار گرفت و نهایتا در روز مالیات امسال، این پروژه افتتاح گردید. رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه، گزارشات مردمی همواره یکی از شیوه های مهم شناسایی فرار مالیاتی در کشور بوده است.

سامانه گزارش فرار مالیاتی چیست ؟

برای ارائه گزارش فرار مالیاتی ، میتوانید از آدرس  فرار مالیاتی  استفاده کنید. با تکمیل فرم اعلام فرار مالیاتی، سازمان امور مالیاتی کشور را در شناسایی فرار مالیاتی و تحقق عدالت مالیاتی در کشور همراهی نمایند.  شهروندان در هنگام تکمیل این فرم، نیازی به اعلام مشخصات فردی خود ندارند و صرفا کادر مربوط به نام شخص مورد نظر را باید تکمیل نمایند و اگر مستنداتی در خصوص فرار مالیاتی دارند نیز به این فرم الصاق نمایند.

سامانه گزارش فرار مالیاتی

سامانه گزارش فرار مالیاتی

1 دیدگاه

  1. باسلام خواستم یکی از افرادی که روزانه بالای سیصد میلیون تراکنش دارد ولی سالانه فقط فقط صد هزار تومان مالیات میدهد معرفی کنم متاسفانه نتوانستم راهی پیدا کم لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری علامتگذاری شده است *

ارسال نظر