اظهارنامه مالیاتی مشاوران املاک 99

شغل مشاورین املاک یکی از شغل های محبوب است. این شغل به خاطر درآمد زایی بالایی که دارد طرفداران زیادی دارد. همچنین افراد زیادی در این شغل مشغول به کار هستند. اما این شغل پر از استرس و مسئولیت های زیادی می‌باشد که مشاورین املاک در قبال مشتریان خود دارند. اما صحبت ما در این مقاله وظایف و تعهدات آن ها نیست. قرار است در مورد اظهارنامه مالیاتی مشاوران املاک در سال 99 صحبت کنیم . و پاسخگوی سوالاتی از این دست باشیم که مقدار مالیات برای مشاوران املاک چه قدر است؟ یا نحوه ارائه اظهارنامه مشاوران املاک چگونه است؟ همچنین مهلت ارائه آن تا چه زمانی است؟

اگر نیاز به مشاوره داشتید نیز میتوانید با ما ارتباط برقرار کنید. ( شرکت بیلان مهر زنده رود ارائه دهنده خدمات مالیاتی در اصفهان می‌باشد)

نحوه تکمیل اظهارنامه مشاور املاک در سال 99 

شما به عنوان یک مشاور املاک در سال 99 باید اظهارنامه مالیاتی خود را به اداره دارایی ارائه دهید. تکمیل اظهارنامه با توجه به اطلاعاتی که شما در اختیار یک شرکت مالیاتی میگذارید انجام میگیرد. اما خود شما نیز می‌توانید با دسترسی به اینترنت یا با مراجعه به کافی نت ها این کار را انجام دهید. با توجه به حساسیت های زیادی این کار اکیدا توصیه می گردد این فرایند را خودتان انجام ندهید. زمانی که شما بدون مشورت و کمک گرفتن از یک شرکت حسابداری-مالیاتی اقدام به ارائه اظهارنامه می کنید ، با توجه به اینکه شما اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، و از قوانین مالیاتی آگاه نیستید ، ممکن است دچار جرایم سنگین یا بریده شدن مالیات زیاد بشوید.

در هر صورت شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت سازمان امور مالیاتی  نسبت به تکمیل اظهارنامه مالیاتی مشاوران املاک اقدام نمایید.

آیا مشاوران املاک در سال اول و دوم کاری معاف از مالیات هستند ؟

در صورت داشتن درآمد و گردش مالی از همان روز نخست شما مشمول قوانین مالیاتی هستید. این تصوری اشتباه است که تا 2 سال اول معاف از مالیات می‌باشید. باید تمامی قرارداد ها را به صورت مرتب در دفتر ثبت قرارداد ها ، درج نمایید. اینکه شما چند نفر باشید ، هزینه شاگرد ، تبلیغات ، خرید لوازم مرفی ، اجاره مغازه ، حمل و نقل و هزینه تعمیرات و … همگی در میزان مالیات شما تاثیر گذار است. مهمترین نکته اینه که وقتی اظهارنامه ارزش افزوده را می فرستید باید هر سه ماه با اظهارنامه سالیانه همخوانی داشته باشد و گردش حساب مشخص باشد. توسیه میکنیم حتما با مراجعه به یک شرکت حسابداری-مالیاتی و استفاده از خدمات آنان اظهارنامه خود را ارسال کنید. ممکن است شما هزینه اندکی برای استفاده از خدمات یک شرکت مالیاتی پرداخت نکنید ، اما در عوض میلیون ها تومان مالیات اضافی برای شما بریده شود.

مشاور املاکی که درآمد نداشته اما مالیات برایش آمده است

گاهی سوال میشود که با اینکه در سال جاری درآمد اندکی داشته ایم و هزینه های بسیار اما برای ما مالیاتی آمده است که حتی از میزان درآمد هم بیشتر بوده است ! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما می‌توانید به برگ تشخیص خود اعتراض کنید. به مدت 25 پس از ابلاغ برگ تشخیص میتوانید اعتراض کنید و ثابت نمایید که درآمدی نداشته اید. که باز هم می توانید با مراجعه به یک شرکت فعال در امور مالیاتی مشورت گرفته و کار خود را به سادگی پیش ببرید.

مشاوران املاک جزو کدام گروه مالیاتی می شوند ؟

جزو گروه سوم قرار میگیرد. اما اگر یک دفتر مشاور املاک دارای شعبات زیاد و به صورت زنجیره ای باشد در گروه های دیگر قرار خواهد گرفت . 

مهلت ارائه اظهارنامه مشاوران املاک در سال 99 تا چه زمانی است؟

مشاوران املاک با توجه به اینکه در دسته اشخاص حقیقی قرار میگیرند میتوانند اظهارنامه عملکرد خود را تا پایان مرداد ماه ارائه دهند. همچنین برای ارائه اظهارنامه ارزش افزوده  نیز تا نیمه شهریور فرصت دارند.

ما همچنین در مقاله ای دیگر درمورد اظهارنامه خودرو 99 صحبت کردیم. که میتوانید آن را مطالعه نمایید.instagram bilanmehr

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری علامتگذاری شده است *

ارسال نظر