حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی سال 99

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99 موضوع بحث امروز ما می‌باشد. بازنشستگانی که شاید یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه در سال 99 باشند. کارگران بازنشسته با مستمری اندک و مخارج بسیار زیاد! پس از 8 سال کشمکش بر سر قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان ، بالاخره این قانون تصویب شد و از مرداد ماه سال 99 اجرایی میشود. طبق اعلام مسئولین با این کار حداقل حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی با 30 سال سابقه کار ، با بازنشستگان کشوری برابر خواهد شد.

ما اکنون میخواهیم بررسی کنیم که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی 99 به چه میزان است ؟ حداقل دریافتی یک بازنشسته چه قدر خواهد بود ؟ و آیا صحت دارد که به حقوق بازنشستگان 800 هزار تومن اضافه می گردد ؟ اگر پس از مطالعه این مطلب سوالی برای شما پیش آمد ، سوالات را برای ما در بخش نظرات وارد کنید. برای پاسخ به سوالات خود با  با بیلان مهر همراه باشید. ( همچنین مطالعه کنید : حقوق اداره کار سال 99 )

آیا حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی سال 99 کفاف زندگیشان را می‌دهد ؟

افرادی که بازنشسته شده اند معمولا دارای فرزندان و نوه های زیادی هستند. شما در نظر بگیرید اگر فقط یک بار چنین فردی بخواهد سفره ای ساده برای مهمانی خود پهن کند چه قدر هزینه آن میشود؟ در سال گذشته حقوق یک فرد بازنشسته چیزی حدود 1 میلیون و 700 هزار تومان بوده است. که با چنین حقوقی به سختی می‌توان زندگی کرد. هزینه های ازدواج فرزندان و … را که به کل فراموش کنید. ما صحبت از یک زندگی ساده و تامین نیاز های اولیه یک انسان صحبت میکنیم. اما با تصمیماتی که گرفته شده شاید بتوان گفت کمی از فشار زندگی از دوش بازنشستگان برداشته شده باشد. امسال با اجرایی شدن طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان اندکی به حقوق این افراد افزوده شده است.

30 درصد از 50 هزار میلیارد تومان سهم بازنشستگان تامین اجتماعی

از 50 هزار میلیارد تومان، 30 درصد برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شده است. طرحی در کمیسیون تلفیق بودجه مورد تصویب قرار گرفته است که این 30 درصد را تعیین میکند. افزایش حقوق سال 99 برای بازنشستگان یکی از اهدافی بود که بالاخره بده آن دست پیدا کردند.

علی دهقان کیا :

 همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی یکی از خواسته‌های ما بود که 8 سال آن را پیگیری کردیم اما هر سال به دلیل عدم پیگیری مدیران سازمان، این طرح مورد توجه قرار نمی‌گرفت و مسکوت مانده بود.

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی سال 99 چه قدر است؟

افزایش حقوق برای هر بازنشسته تامین اجتماعی ، بر اساس میزان سابقه کاری آن شخص تعیین میگردد. برای افزایش این مستمری 2 روش سابقه و ضریب حقوق را در نظر گرفته اند. در روش سابقه بدین صورت محاسبه انجام میشود که :

اگر فردی 10 سال سابقه کار داشته باشد، 150 هزار تومان حقوق او افزایش پیدا می کند، کسی که 11 سال سابقه دارد 160 هزار تومان و به ترتیب تا 25 سال، هر سال 10 هزار تومان بر این 150 هزار تومان اضافه می‌شود.

رئیس کانون کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی عنوان کرد: افرادی که سابقه 25 تا 30 سال دارند برای تشویق به پرداخت بیمه به ازای هر سال، 20 هزار تومان بر آن 150 هزار تومان اضافه می‌شود بنابراین می‌توان گفت کسی که 30 سال سابقه دارد افزایش حقوق 800 هزار تومانی شامل او می‌شود.

پس افزایش حقوق بازنشستگان در سال 99 بدین صورت شد که اگر 30 سال سابقه کار داشته باشند ، حقوق آن ها به 2 میلیون و هشتصد هزار تومان میرسید.

1 دیدگاه

  1. سلام, حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چند درصد حقوق ماهیانه آنان در سال 98 میباشد. و یا در سال 1400 حدو.د چند درصد به حقوق ماهیانه سال جاری 99 اضافه خواهد شد. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری علامتگذاری شده است *

ارسال نظر