حداکثر حقوق سال 99 تامین اجتماعی

حداکثر حقوق سال 99 تامین اجتماعی نیز محدودیت خاصی دارد. در زمانی که همه به دنبال حداقل های دریافتی هستند ، بهتر است کمی نیز درمورد حداکثر حقوقی که یک کارمند میتواند بگیرد صحبت کنیم. سازمان تامین اجتماعی قوانینی برای حداقل حقوق و دستمزد سال 99 تعیین کرده است. همچنین در همین راستا میزان حداکثری حقوق  سال 99 را نیز تعیین کرده است. حقوقی که شاید کمتر افرادی از آن برخوردار باشند. و شاید هم برای اکثر کارگران همچین حقوقی یک رویا است. اما هستند کارمندانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و این حقوق ها را دریافت میکنند. پس برای شرح این موضوع با بیلان مهر همراه باشید.

حداکثر حقوق سال 99 تامین اجتماعی چه قدر است؟

حداکثر حقوق سال 99 تامین اجتماعی  هفت برابر حداقل حقوق میباشد. یعنی حداکثر حقوق دریافتی مشمولان تامین اجتماعی برابر است با 128٬479٬890 ریال. لازم به توضیح است که یک کارمند می تواند حقوقی بالاتر از این مبلغ نیز دریافت کند. اما نهایت تا همین مبلغ را برای آن شخص بیمه رد میکنند. 

پس متوجه شدید که در سال 99 افرادی هستند که حقوق ماهیانه آن ها حدود 12 میلیون تومان و بلکه بیشتر است. در صورتی که یک کارگر دریافتی حدود 2 میلیون و نیم دارد. و هر دو این افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند. نظرات خودتون را در این باره با ما در میان بگذارید. 

14 دیدگاه

 1. با سلام
  طبق قوانین موجود حداکثر حقوق بازنشستگی هفت برابر حداقل حقوق می باشد . دو سوال در این خصوص دارم ……
  1- آیا کسی که 35 سال خدمت نموده است و در پایان 30 سال خدمت و بالاتر از آن همواره بر اساس دریافتی خود مشمول حداکثر حقوق بازنشستگی می گردیده است آیا ضریب بیشتر از 30 سال خدمت به سقف حقوق بازنشستگی اضافه می گردد و یا اینکه خدمت بالای 30 سال تاثیری در آن ندارد . برای مثال اگر سقف حقوق بازنشستگی در سال 99 مبلغ 128٬479٬890 ریال می باشد آیا ضرایب خدمت بالای 30 سال به این مبلغ اضافه می شود؟
  2- وفق رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری و بر اساس مصوبه هیات وزیران در جلسه ۲۸ ابان ماه 1399سقف حقوق بازنشستگی ( هفت برابر حداقل حقوق بازنشستگی ) حذف گردیده است . آیا مصوبه مربوطه جهت بیمه شدگان تامین احتماعی اجرایی گردیده است ؟
  با تشکر و احترام – محمدی

  • سلام
   1. خیر فقط 30 سال محاسبه میگردد نه بالات را از آن
   2. شما از شعبه تامین اجتماعی خود باید سوال بکنید که آیا به اجرا گذاشته اند یا خیر. ممکن است به اجرا در آمده باشد.

 2. آیا کارانه پزشکان جزو ببمه محسوب می شود چون درمتن قانون قید نشده که نمی تواند محسوب نشود

 3. ضمن سلام و خسته نباشید
  این مبلغ حقوق شامل چه نوع قرارداد های کارگری میشه؟
  آیا شامل افرادی که در دستگاه های دولتی به صورت قرارداد کارگری دائم هستند میشود؟

  • سلام
   ممنون سلامت باشید
   دستگاه های دولتی معمولا قرارداد هاشون بر اساس وزارت کشور هست.
   که خب مبلغش بالاتر هست
   اما قرارداد کار مربوط به شرکت های خصوصی هست.
   شما باید قراردادتون را نگاه کنید ببینید چجوری نوشته شده؟ و چی درش درج شده.

 4. سلام روز بخیر
  یک برنامه نویس حرفه ای الان این قیمت حداکثر حقوق میگیره چه برسه به مدیرعامل و هیات مدیره و سمت های بالا در سازمان ها
  به نظرم یک فکری برای حداقل حقوق باید بکنند
  باتشکر

  • سلام بله متاسفانه برخی از کارفرماها به مهارت و تخصص کارمند خودشون توجه نمیکنن

  • سلام
   آیا مبلغ فوق (128٬479٬890 ریال) ، حداکثر حقوق مشمول کسر حق بیمه با احتساب اضافه کاری است یا خیر؟ به عبارت دیگر اگر حقوق شخصی با احتساب اضافه کاری به طور مثال ۱۸۰ میلیون ریال باشد، آیا از کل مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال بیمه کسر می شود یا فقط از 128٬479٬890 ریال ان حق بیمه کسر می گردد. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری علامتگذاری شده است *

ارسال نظر