فروش سهام عدالت

فروش سهام عدالت یکی از سوالاتی است که امروزه ذهن مردم را به خود مشغول کرده . اینکه ارزش این سهام چه قدر است؟ راه فروش آن به چه صورتی است ؟ آیا بهتر است سهام را به روش مستقیم مدیریت کنیم یا غیر مستقیم ؟ تفاوت روش مستقیم با غیر مستقیم چیست ؟ نحوه وکالت دادن به بانک ها برای فروش سهام به چه صورت است ؟

با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات شما را بدهیم . ما همچنین  در مورد سامانه سجام و نحوه ثبت نام آن توضیحاتی خواهیم داد. و به طور کلی نحوه کار کردن با سهام عدالت در بورس را برای شما شرح خواهیم داد.

شرکت حسابداری بیلان مهر زنده رود ارائه دهنده خدمات مالیاتی در اصفهان می‌باشد.

سهام عدالت چیست  ؟

سهام عدالت چیست؟ سوالی است که این روزه برای برخی افراد ابهام است.  در سال 1384 به منظور کمک به اقشار کم درآمد جامعه به مردم تعلق گرفت.  اولین سودی که از این سهام به مردم داده شد در سال 1396 بود.

سود این سهام به حساب بانکی هر شخص واگذار میشود نه سرپرست خانواده. این سهام با اجازه رهبری شکل گرفت.  در سال ۹۵ برای مشمولان کمیته امداد و بهزیستی سهام 1 میلیون تومانی و برای سایر افراد سهام ۵۳۰ هزار تومانی در نظر گرفته شد.

تعداد افرادی که سهام عدالت دارند

تعداد افرادی که سهام عدالت دارند در مجموع برابر با  ۴۹ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر می‌باشد.

چه کسانی مشمول سهام عدالت هستند ؟

 • مددجویان کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی
 • روستاییان و عشایر
 • کارگران فصلی ساختمانی
 • سایر اقشار: گروه‌های کم‌جمعیت مانند خبرنگاران، زنان سرپرست خانوار، طلاب و خادمان مساجد
 • گروه کارمندان و بازنشستگان دولتی، دستگاه‌های عمومی و بازنشستگان کشوری و لشکری هستند.

سهام عدالت افراد فوت شده

سهام عدالت افراد فوت شده در گذشته بدین صورت بود که ، ورثه باید به  دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه میکردند. سپس با انجام مراحل انحصار وراثت ، سود سهام متوفی به حساب ورثه ریخته میشد.

اما اکنون فروش سهام عدالت آزادسازی شده و قابلیت مدیریت و فروش دارد . بنابراین سازمان  خصوصی سازی اعلام کرده است که ورثه از 13 اردیبهشت تا پایان آزادسازی باید صبر کنند.

سپس ظرف یک یا دو ماه آینده با گواهی فوت جهت انتقال سهام به نام خودشان به پیشخوان دولت مراجعه کنند.

ثبت نام سهام عدالت

ثبت نام سهام عدالت عملکردی بود که در سال 85 آغاز شد . در آن زمان با مراجعه به سامانه آن می توانیستید برای این سهام ثبت نام نمایید. سپس با بررسی دولت افرادی که به آنها سهام تعلق می گرفت مشخص شدند. اما برای بررسی این موضوع که اکنون آیا امکان ثبت نام وجود دارد یا خیر با ما همراه باشید.

سامانه سهام عدالت

سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir می‌باشد . برای اینکه بدانید آیا مشمول سهام هستید یا خیر می‌توانید از این سامانه استفاده کنید.

سامانه ثبت شماره حساب سهام عدالت

برای ورود به سامانه بر لینک زیر کلیک کنید:

سامانه ثبت شماره حساب سهام 

ثبت نام سهام عدالت ۹۹ امکان پذیر است ؟

ثبت نام سهام عدالت 99 دوباره آغاز میشود؟ شایعانی به گوش می خورد اما هنوز هیچ اطلاعیه رسمی و معتبری در این خصوص وجود ندارد .

حتی خانواده هایی که مشمول این سهام بوده اند اما اکنون بچه دار شدند ، بچه جدیدشان مشمول این سهام نیست.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی درباره  ساماندهی سهام عدالت گفت: در این طرح جاماندگان سهام عدالت در چند گروه تقسیم می شوند؛ گروه نخست افرادی هستند که در سال 84 جزو مشمولان دریافت سهام عدالت بودند اما به دلایل مختلف از لیست نهایی سازمان خصوصی سازی حذف شدند، که تعداد آنها حدود یک میلیون و هشتصد هزار نفر تا دومیلیون نفر است.

رییس سابق کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: مشاغل تعریف نشده که اطلاعات جامعی از آنها وجود ندارد، مانند کارگران ساختمانی، دستفروشان و…. نیز جزو گروه مذکور هستند.

وی اظهار کرد: دومین گروهی که در طرح ساماندهی سهام عدالت تعیین تکلیف می شوند، افرد کمتر از 14 سال هستند، از سال 85 تاکنون بسیاری از خانواده هایی که سهام عدالت دریافت کردند، صاحب فرزند جدید شدند که این فرزند از سهام عدالت محروم است.

نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: سومین گروهی که در طرح ساماندهی سهام عدالت، صاحب این سهام می‌شوند، افرادی هستند که طی سال های گذشته به دلیل بروز مشکلات اقتصادی، توان مالی آنها کاهش یافته و در حال حاضر جزو دهک های کم درآمد محسوب می شوند.

پورابراهیمی ادامه داد: برای اجرایی کردن طرح ساماندهی سهام عدالت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید اطلاعات دقیقی از افراد مشمول در اختیار قرار دهد، در واقع باید بانک اطلاعاتی مورد نیاز را تهیه کند.

به گزارش خانه ملت، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی درباره میزان واگذاری سهام عدالت به جاماندگان در طرح ساماندهی سهام عدالت تصریح کرد: میزان واگذاری های جدید باید براساس فرمول خاصی صورت گیرد، زیرا این افراد همانند سایر صاحبان سهام عدالت که از سال 86 مشمول سود سهام شدند، از آن برخوردار نیستند، بنابراین میزان سهام عدالت آنها متفاوت خواهد بود.

سود سهام عدالت

سود سهام عدالت تا پیش از آزاد سازی سهام طی چند دوره به حساب مشمولین واریز گردید. افرادی که شماره شبای خود را در این سامانه وارد نکرده بودند ، سود سهامشان بر روی ارزش سهامشان افزوده شد.

اما اکنون با آزاد سازی سهام سوالی که پیش آمده این است که آیا در صورت آزادسازی  سهام ، دیگر سودی به ما تعلق نمیگیرد ؟

ما در ادامه روش آزادسازی فروش سهام عدالت و معایب و مزایای مدیریت مستقیم و غیر مستقیم را توضیح خواهیم داد. پس همراه شرکت حسابداری بیلان مهر زنده رود باشید.

سود سهام کی واریز میشود ؟

سود سهام  تاکنون طی چند مرحله واریز شده است. این واریز زمان مشخصی ندارد . اما آنچه که مشخص است این است که این سود طی چند مرحله واریز میشود تا برای همه مشمولین پرداخت گردد.

اما نکته مهم این است که با واگذاری سهام به افراد این فرایند دستخوش تغییر گردیده است.

فروش سهام عدالت

فروش سهام عدالت اکنون سرمایه مناسبی را در اختیار مردم میگذارد. تا بتوانند به قول معروف آن را به زخم زندگی بزنند. اما در طرف مقابل اگر شخصی زمان کافی و توانایی مناسب را داشته باشد تا بتواند به جای فروش سهام خود در بورس فعالیت نماید ، روش بهتری برای بهره مندی از سهام خود است. شما در ابتدا باید اقدام به آزاد سازی سهام خود نمایید. سپس در سامانه سجام ثبت نام نمایید تا بتوانید سهام خود را بفروشید.

 ارزش سهام عدالت چه قدر است ؟

سهام عدالت شامل ۴۹ شرکت یا کارخانه است که از این تعداد ۳۵ شرکت معادل ۷۰ درصد آن در بورس حضور دارند و ۱۴ شرکت دیگر بورسی نیستند. هر سهامداری که قصد آزادسازی و به طبع فروش سهام خود را داشته باشد، نمی‌تواند درباره ۱۰۰ درصد سهامش تصمیم‌گیری کند؛ یعنی فقط ۷۰ درصد سهام قابل دسترس و معامله است.

در ادامه در جدولی این شرکتها را برای شما آورده ایم . اما به طور خلاصه هر کس که سهامش ارزش 1 میلیونی داشته است اکنون 20 میلیون تومان ارزش دارد. و هرکس که ارزش سهام آن 500 هزار تومان بوده است اکنون حدود 10 میلیون تومان سهامش ارزش دارد.

سامانه آزادسازی سهام عدالت چیست؟

سامانه آزادسازی فروش سهام عدالت همان سامانه ای است که در بالا آدرس آن برای شما قرار داده شد. شما برای آزاد سازی سهام خود باید به سامانه مراجعه کنید. در ادامه کد ملی خود را وارد کرده و به سوالاتی که پرسیده می شود پاسخ صحیح دهید. مراحل به شکل عکس های زیر است:

ابتدا وارد سامانه شوید از طریق لینکی که در بالا قرار داده شد. سپس با تصویر زیر رو به رو میشود . با کلیک بر روی گزینه ورود به سامانه وارد سامانه میشود.

توجه کنید که بدون استفاده از فیلترشکن وارد شوید.

سامانه سهام عدالت

در مرحله بعد تیک گزینه ” مطالب فوق را مطالعه نموده و میپذیرم ” را میزنید. سپس گزینه ادامه را میزنید.

ورود به سامانه سهام عدالت

در مرحله بعد کد ملی خود را وارد کرده سپس کد امنیتی را وارد کرده و بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید.

ثبت شماره بانکی سهام عدالت

در این مرحله 3 عدد اسم و فامیلی برای شما نمایش داده میشود. شما باید نام و نام خانوادگی خود را انتخاب کنید. ما در عکس زیر نام و نام خانوادگی خود را محو کرده ایم.

ثبت شماره شبا برای سهام عدالت

در مرحله بعد 3 اسم برای شما نمایش داده میشود . شما نام پدر خود را از بین آن ها انتخاب نمایید.

سایت آزاد سازی سهام عدالت

در مرحله بعد سال تولد خود را انتخاب نمایید

مراحل آزاد سازی سهام عدالت

در مرحله بعد شماره شناسنامه خود را انتخاب نمایید. اگر نمایش داده نمیشود گزینه خط تیره را انتخاب نمایید.

اموزش آزاد سازی سهام عدالت

اکنون با مطالعه اطلاعات نمایش داده شده ، در صورت صحیح بودن تایید و ادامه را انتخاب نمایید.

دریافت سهام عدالت

در انتها با صفحه زیر روبرو خواهید شد . که با فشردن دکمه تغییر و وارد کردن کدی که برای موبایل شما ارسال میشود ، کار تمام خواهد بود.

تغییر شیوه سهام داری عدالت

اکنون صفحه ای مانند عکس زیر برای شما نمایش داده خواهد شد . تا اینجای کار مدیریت فروش سهام عدالت در دستان شماست.

برای آشنایی با خرید و فروش سهام خود باید به سامانه سجام رجوع کنید که توضیح آن را خواهیم داد.

سهام داری مستقیم

چگونه سهام عدالت بفروشیم ؟  نحوه فروش سهام عدالت 99

برای فروش سهام خود باید ابتدا طبق مراحل بالا که شرح دادید سهام خود را به صورت مستقیم مدیریت کنید. در ادامه نیز طبق توضیحاتی که خواهیم داد باید در سامانه سجام ثبت نام کنید.

و حدود 2 ماه منتظر بمانید تا اختیار فروش آن به شما داده شود.

روش های مدیریت سهام

شما میتوانید به 2 روش سهام عدالت خود را مدیریت کنید. روش اول مستقیم و روش دوم غیر مستقیم است. اکنون به صورت پیش فرض سهام شما به صورت غیر مستقیم توسط شرکت های وابسته مدیریت میشود.

اما با روشی که در بالا خدمتتان عرض شد شما میتوانید مدیریت آن را مستقیم به دست بگیرید.

تفاوت روش مستقیم و غیرمستقیم چیست؟

در آزاد سازی به شیوه مستقیم مالکیت و مدیریت سهام‌عدالت به صورت مستقیم و بدون واسطه با لحاظ مراتب ذیل به سهامداران تخصیص و انتقال می‌یابد.

در این حالت مسئولیت حفظ، نگهداری و مدیریت سهام اختصاص یافته به عهده سهامدار بوده است.

در راستای فروش سهام عدالت تخصیص ‌یافته، قابلیت نقل وانتقال سهام مزبور به غیر بر اساس محدودیت‌های زمانی و مقداری تعیین شده توسط شورای عالی بورس صورت خواهد گرفت.

در صورت انتخاب آزادسازی به روش غیرمستقیم، مالکیت و مدیریت سهام‌عدالت شما با لحاظ مراتب ذیل از طریق شرکت‌های سرمایه گذاری استانی ساماندهی خواهد شد.

و شما حق انتقال به غیر و دخل و تصرف در آن را نخواهید داشت.

برای انتخاب روش سهامداری تا چه زمانی مهلت داریم؟

مشمولان سهام عدالت تا دهم خرداد ماه امسال فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه سهام عدالت به آدرس www.samanese.ir یکی از دو روش آزاد‌سازی به شیوه مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب کنند و از مزایای سهام خود برخوردار شوند.

شرکتهای سرمایه پذیر سهام عدالت

اگر میخواهید بدانید که در روش مستقیم سهام چه شرکت هایی را در عوض سهام عدالت به شما میدهند به جدلو زیر دقت نمایید.

تعداد شرکت های سرمایه پذیر برابر با 49 شرکت میباشد که هر کدام دارای سهم مشخصی می باشند.

ردیف نام شرکت سرمایه فعلی شرکت
(میلیارد ریال)
تعداد کل سهام درصد مشارکت
در سهام عدالت
1 آلومینیوم ایران- ایرالکو ۵,۱۹۸ ۵,۱۹۷,۸۳۰,۶۱۳ ۳۰%
2 ایران خودرو ۳۰۱،۶۵۶ ۳۰۱,۶۵۶,۰۶۸,۰۰۰ ۱%
3 بانک تجارت ۲۲۳،۹۲۶ ۲۲۳،۹۲۶،۱۲۷،۰۰۰ ۴۰%
4 بانک صادرات ایران ۱۷۵،۳۵۴ ۱۷۵،۳۵۳،۹۷۲،۰۰۰ ۴۰%
5 بانک ملت ۵۰,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳۰%
6 پارس سویچ ۱،۰۰۰ ۱،۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۴۶%
7 پالایش نفت بندر عباس ۲۸,۶۸۸ ۲۸,۶۸۸,۰۰۰,۰۰۰ ۲۰%
8 پالایش نفت تهران ۴۴,۰۰۰ ۴۴,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۷۰%در سهام عدالت
9 پالایش نفت شیراز ۱,۰۲۸ ۱,۰۲۷,۵۴۸,۶۰۰ ۲۰%
10 پالایش نفت اصفهان ۵۱,۰۰۰ ۵۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲۰%
11 پالایش نفت تبریز ۱۰,۰۰۰ ۱۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ۲۰%
12 پتروشیمی مارون ۸,۰۰۰ ۸,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳۰%
13 پست بانک ۳,۲۳۳ ۳,۲۳۳,۴۵۱,۰۰۰ ۲۵%
14 چادرملو ۵۵,۵۰۰ ۵۵,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲۱%
15 حمل و نقل پتروشیمی ۲۰۰ ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲۹%
16 سایپا ۱۹۵,۵۱۱ ۱۹۵،۵۱۰،۵۵۰،۰۰۰ ۱%
17 سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران ۲،۶۵۰ ۲،۶۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ۲۳%
18 سرمایه گذاری رنا ۷,۹۶۰ ۷,۹۶۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲%
19 سیمان داراب ۹۰۰ ۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۵۰%
20 سیمان دشتستان ۱,۱۸۰ ۱,۱۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳۴%
21 فولاد آلیاژی ایران ۶,۰۰۰ ۶,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳۹%
22 فولاد خوزستان ۱۹،۰۴۹ ۱۹،۰۴۸،۶۹۷،۰۰۰ ۳۰%
23 فولاد مبارکه اصفهان ۲۰۹,۰۰۰ ۲۰۹,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳۰%
24 کارخانجات مخابراتی ایران ۳،۲۳۵ ۳،۲۳۵،۳۶۲،۰۰۰ ۳۵%
25 کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ۱۶,۳۹۳ ۱۶,۳۹۳,۰۰۰,۰۰۰ ۲۴%
26 گل گهر ۷۴,۴۰۰ ۷۴,۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۱%
27 مخابرات ایران ۶۰,۰۰۰ ۶۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲۰%در سهام عدالت
28 مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران- مپنا ۲۷,۰۰۰ ۲۷,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲۶%
29 ملی صنایع مس ایران ۱۰۱,۴۰۰ ۱۰۱,۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳۷%
30 نیرو ترانس ۵۰۰ ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳۱%
31 بیمه دانا ۴,۰۰۰ ۴,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵%
32 پالایش نفت لاوان ۱,۱۴۳ ۱,۱۴۳,۴۲۱,۶۰۰ ۲۰%
33 پتروشیمی ارومیه ۶۸۰ ۶۷۹,۹۷۲,۰۰۰ ۶%
34 پتروشیمی بندر امام ۲۶,۲۰۶ ۲۶,۲۰۶,۰۰۰,۰۰۰ ۳۰%
35 پتروشیمی بوعلی سینا ۳،۵۰۰ ۳،۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ۳۰%
36 پتروشیمی بیستون ۵۰۰ ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳۰%
37 پتروشیمی تبریز ۴,۹۸۲ ۴,۹۸۲,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰%در سهام عدالت
38 پتروشیمی خوزستان ۳۶۰ ۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳۰%
39 پتروشیمی شهید تند گویان ۲۳,۹۵۸ ۲۳,۹۵۷,۶۶۶,۰۰۰ ۱۰%
40 پتروشیمی فجر ۶,۵۰۰ ۶,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳۰%
41 پتروشیمی جم ۱۳,۸۰۰ ۱۳,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۵%
42 دخانیات ایران ۸,۶۸۴ ۸,۶۸۳,۷۰۰,۰۰۰ ۲۸%
43 ساختمان سد و تأسیات آبیاری سابیر ۵۸۸ ۵۸۸,۲۲۱,۷۸۰ ۴۹%
44 شهر صنعتی البرز ۵ ۳۷,۰۳۷ ۲۳%
45 شهر صنعتی رشت ۵۲ ۵,۲۴۲,۵۰۱ ۵۸%
46 شهر صنعتی کاوه ۱۴۰ ۱۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲۱%
47 مشانیر ۲۴۲ ۲۴۱,۹۲۶ ۴۲%
48 مگا موتور ۱,۶۱۷ ۷,۳۵۰,۶۶۵,۰۰۴ ۰.۵%
49 صنایع پتروشیمی خلیج فارس(هلدینگ) ۱۴۳,۵۰۰ ۱۴۳,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۴۰%

دانلود لیست شرکت های بورسی سهام عدالت

برای دانلود لیست شرکت های بورسی سهام عدالت بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

شرکت های بورسی سهام عدالت pdf

سهام عدالت در بورس

در حال حاضر دو گروه به صورت جدی بر بازار سرمایه کشور حساس شده‌اند.در یک طرف مسئولان ارشد دولتی از بازار حمایت کرده‌اند و از سوی دیگر برخی اقتصاددانان نسبت به ترکیدن حباب بازار بورس و متضرر شدن مردم هشدار داده‌اند.

آزاد سازی سهام

اکنون دولت تصمیم به واگذاری فروش سهام عدالت به خود مردم کرده است . این واگذاری به صورت سهام دار کردن مردم در بورس است. یعنی دولت پولی بابت سهام تان به شما نخواهد داد !

بلکه در عوض آن سهام یک سری شرکت را به شما خواهد داد. پس اگر بورس دچار سقوط شدید گردد قطعا مردم ضرر خواهند کرد.

ثبت نام سامانه سجام

مراحل ثبت نام سامانه سجام در زیر به صورت مرحله به مرحله توضیح داده شده است. در هر عکس یک مرحله را برای شما شرح خواهیم داد.

در ابتدا با مراجعه به آدرس   www.sejam.ir  با صفحه زیر رو به رو خواهید شد که با ید گزینه ثبت نام در سامانه سجام را کلیک کنید.

سامانه سجام

در مرحله بعد پس از مطالعه موارد روی گزینه متوجه شدم کلیک کنید.

ثبت نام در سامانه سجام

در مرحله بعد شماره موبایل و را وارد کنید. سپس کد امنیتی را وارد کرده و بر روی دکمه دریافت کد تایید کلیک کنید.

سامانه سجام-1

در مرحله بعد طبق عکس زیر اطلاعات را وارد کنید.

دریافت کد بورسی در سامانه سجام

در مرحله بعد بر روی دکمه پرداخت کلیک کنید. مبلغ 10 هزار تومن هزینه کارمزد ایجاد کد سهامداری است. تا بتوانید برای فروش سهام عدالت خود اقدام کنید.

کارمزد ایجاد کد سهامداری

پس از پرداخت پیام موفقیت آمیز بودن پرداخت نمایش داده میشود. بر روی دکمه ادامه مراحل ثبت نام کلیک کنید.

سامانه سجام 2

حال ممکن است مستقیم وارد سامانه شوید . یا ممکن است با ارور زیر مواجه شوید. ( ارور سامانه سجام )

ارور سامانه سجام

اگر ارور بالا را دریافت کردید بر روی دکمه بازگشت کلیک کنید. و از ابتدا روی دکمه ثبت نام کلیک کنید و اطلاعات را وارد کنید ( مرحله اول ) . سپس با تصویر زیر مواجه میشود:

که باید اطلاعات هویتی خود را در آن وارد کنید.

اطلاعات هویتی سامانه سجام

در مرحله بعد روی گزینه ادامه کلیک کنید

اطلاعات نماینده سامانه سجام

در مرحله بعد اطلاعات تمسا خود را وارد کنید.

اطلاعات ارتباطی سامانه سجام

در مرحله بعد اگر کد سهام داری دارید آن را وارد کرده . اگر ندارید گزینه متوجه شدم را زده و به مرحله بعد بروید.

نکته :جهت اخذ کد سهام‌ داری، لازم است شخص با در دست داشتن مدارک به یکی از شعب کارگزاری‌ها مراجعه و نسبت به اخذ کد معاملاتی خود اقدام نماید.

کد سهام داری سامانه سجام

در مرحله بعد اطلاعات شغلی خود را وارد کنید

اطلاعات شغلی سامانه سجام

در مرحله بعد اطلاعات مالی خود را وارد کنید.

اطلاعات ملی سامانه سجام

در مرحله بعد اطلاعات بانکی خود را وارد کنید.

اطلاعات حساب بانکی سامانه سجام

د رانتها نیز اطلاعات وارد شده را چک کرده و تایید میکنید و در نهیات نیز با صفحه رو برو میشود که باید قوانین را مطالعه کرده و بپذیرید. کار تمام است .

کد بورسی سهام عدالت چیست ؟

کد بورسی همان کدی است که پس از ثبت نام در سامانه سجام به شما اختصاص داده میشود. شما توسط این کد میتوانید در بورس فعالیت نمایید. بنابر اخبار منتشر شده برای سهام داران عدات نیازی به تایید اهراز هویت برای دریافت کد بورسی نیست.

آیا بانک‌ها وکالتی سهام عدالت می‌خرند؟ فروش به صورت وکالتی

وزیر اقتصاد گزارشی از آزادسازی فروش  سهام عدالت ارایه کرد.

با توجه به تاکید روحانی مبنی بر تسهیل  شیوه واگذاری برای سهامداران قرار شد صاحبان سهام با انتخاب یکی از بانک ها و مراجعه به آن ضمن ارائه وکالت‌نامه فروش بتوانند در موعد اعلام شده پول برداشت کنند.

اما حسین فهیمی، سخنگو ستاد راهبری  در خصوص فروش وکالتی  همچنان فروش وکالتی ممنوع است. پس باید کمی صبر کرد تا نتیجه نهایی مشخص گردد.

4 دیدگاه

  • سلام علی جان . شما لطف دارید. تخصص اصلی ما در امور مالی و مالیاتی و حسابداری است. در خدمتیم

  • سلام ببخشیدمیشه درباره چگونگی ثبت فروش 30درصددوم سهام عدالت بصورت غیرحضوری چطوری بایدانجام بدیم. من 30درصداول رودرسایت شاپرک تو10خردادماه اقرارنامه رو پرکردم وتادوماه طول کشیدولی خلاصه یچیزی دادن ولی امروز23شهریور سال99 هستش وبااونکه بیشترازیکماه که از18مرداد که 30درصددوم هم فروشش آزادسازی شده هربا میریم توسایت شاپرک که مخصوص فروش سهام عدالت افرادیکه شبای حساب بانک تجارت روبرای ثبت حساب درسامانه سهام عدالت داده بودن روبانک تجارت اختصاص داده ولی وقتی میریم درهمین سایت شاپرک آقایان ریئسایه بانک تجارت میزنه هنوزبروزرسانی نشده. خداییش بااین وضع بازاروکسب وکار مایی که متعهل هستیم و…. واقعان به هرمقدارپولهای کمکی دولت حالاهرچندکم ولی بدجورنیازداریم. شماحساب کن درس خوندی تاکارشناسی حسابداری هم داری وازبیکاری وبخاطراینکه بچه شهیدوجانبازو و ونیستی وبابت سیرکردن خودتو زنوبچه بری یه مغازه ساندویچی تواین شرایط کرونایی6ماه پول کرایه مغازتم ازنه نه وبابای بازنشست بدبخت بخوای بگیری تابیکارنشی. واقعان مادلشونداریم خودمونو داربزنیم وگرنه اوناییکه تواین وضع واضاع خودشونومیکشند به ثواب بزرگی براشون خدادرنظرمیگیره. چون یه نونخورکم میشه ودیگران یزره بهترزندگیشون میگذره. ممنون ازسایت خوبتون

  • سلام دوست عزیز
   باید صبر کنید. خود بانک باید سیستم را به روز رسانی کنه که طبق اطلاعات به دست اومده بر اثر اختلافات بین بانک و کارگزاری این اتفاق افتاده.
   بله ما هم آگاه هستیم به این شرایط سخت اقتصادی مخصوصا با پیدا شدن بیماری کرونا. دوست عزیز خودکشی گناهی هست که خدا هیچ وقت نمیبخشه. امیدتون به خدا باشه شرایط همیشه یکسان نمیمونه و تغییر میکنه
   امیدوارم سایت شاپرک هرچه زودتر فروش 30 درصد دوم سهام عدات را براتون آزاد سازی کنه تا مشکلاتتون اندکی رفع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری علامتگذاری شده است *

ارسال نظر