erp

ERP یا برنامه ریزی منابع سازمانی مدیریت یکپارچه فرایندهای اصلی کسب و کار است که غالباً بلادرنگ و با واسطه نرم افزار و فناوری انجام می شود.ERP معمولاً به عنوان دسته ای از نرم افزارهای مدیریت مشاغل ( به صورت مجموعه ای از برنامه های یکپارچه ) شناخته می شود که سازمان می تواند از آنها برای جمع آوری ، ذخیره ، مدیریت و تفسیر داده ها از بسیاری از فعالیت های تجاری استفاده کند. ERP با استفاده از پایگاه های داده مشترکی که توسط یک سیستم مدیریت پایگاه داده نگهداری می شوند ، نمایی یکپارچه و به طور مداوم به روز شده از فرایندهای اصلی کسب و کار فراهم می کند. سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی منابع تجاری ، پول نقد ، مواد اولیه ، ظرفیت تولید و وضعیت تعهدات تجاری ، سفارشات ، سفارشات خرید و حقوق و دستمزد را ردیابی می کند. برنامه هایی که سیستم را تشکیل می دهند داده ها را در بخشهای مختلف به اشتراک می گذارند (تولید ، خرید ، فروش ، حسابداری و غیره). Enterprise resource planning گردش اطلاعات را بین کلیه عملکردهای تجاری تسهیل می کند و ارتباطات را با ذینفعان خارج مدیریت می کند. برای آگاهی بیشتر و مطالعه تمام مقاله با شرکت حسابداری بیلان مهر همراه باشید.

فهرست (با کلیک روی دکمه ، فهرست را ببندید)

ERP چیست؟

Enterprise resource planning یا برنامه ریزی منابع سازمانی که به اختصار ERP نامیده میشود، یعنی توانایی ارائه مجموعه ای یکپارچه از برنامه های تجاری. ابزارهای Enterprise resource planning یک فرآیند و مدل داده مشترک دارند که شامل فرآیندهای گسترده و عمیق عملیاتی، مانند فرآیندهای موجود در امور مالی ، منابع انسانی ، توزیع ، تولید ، خدمات و زنجیره تامین است. سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی طیفی از فرآیندهای تجاری اداری و عملیاتی را در صنایع مختلف از جمله جنبه های تجاری ، مشتری مداری ، اداری و مدیریت دارایی های یک شرکت را به طور خودکار پشتیبانی می کنند.

تاریخچه Enterprise resource planning

گروه گارتنر برای اولین بار از مخفف ERP در دهه 1990 استفاده کرد که شامل قابلیت های برنامه ریزی مورد نیاز مواد (MRP) و برنامه ریزی منابع تولید بعدی و همچنین رایانه باشد. تولید یکپارچه بدون جایگزینی این اصطلاحات ، برنامه ریزی منابع سازمانی نمایانگر یک مجموعه بزرگتر بود که تکامل یکپارچه سازی برنامه ها را فراتر از تولید منعکس می کند.

همه بسته های Enterprise resource planning از یک هسته تولیدی ساخته نشده اند. فروشندگان این ابزار به طور مختلف بسته های خود را با مهمراه با امور مالی و حسابداری ، نگهداری و منابع انسانی جمع آوری می کنند. در اواسط دهه 1990 این سیستم کلیه عملکردهای اصلی شرکت را مورد توجه قرار می دادند. دولت ها و سازمان های غیر انتفاعی نیز شروع به استفاده از این سیستم کردند.

نحوه گسترش پیدا کردن سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی

سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی در دهه 1990 رشد سریعی را تجربه کردند. در سال 2000 ، بسیاری از شرکتها از فرصت استفاده کردند و سیستمهای قدیمی خود را با ERP جایگزین کردند.این سیستم ها در ابتدا بر روی خودکار کردن عملکردهای دفتر کار متمرکز بودند که مستقیماً بر مشتری و مردم تاثیر می گذاشت. عملکردهای دفتر، مانند مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ، مستقیماً با مشتری سروکار دارد یا سیستم های تجارت الکترونیکی ، دولت الکترونیکی ، مخابرات الکترونیکی و … یا مدیریت ارتباط با تامین کننده (SRM) بعداً یکپارچه شد ، زمانی که اینترنت ارتباط با سازمان های خارجی را ساده کرد.

در سال 2000 در مقاله ای که توسط انتشارات گارتنر منتشر شد ERPII معرفی شد. این نرم افزار مبتنی بر وب است که دسترسی بی درنگ به این سیستم را برای کارمندان و شرکا (مانند تأمین کنندگان و مشتریان) فراهم می کند. نقش ERP II بهینه سازی منابع ای آر پی و پردازش معاملات سنتی را گسترش می دهد. ای آر پی 2 به جای اینکه فقط مدیریت خرید ، فروش و غیره را بر عهده داشته باشد، از اطلاعات موجود در منابع تحت مدیریت خود برای کمک به شرکت در همکاری با سایر شرکت ها استفاده می کند. . سیستم های ای آر پی 2 معمولاً برای امکان ابتکار عمل مشترک مانند مدیریت زنجیره تأمین (SCM) ، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و هوش تجاری (BI) در میان سازمان های شریک تجاری از طریق استفاده از فن آوری های مختلف تجارت الکترونیکی استفاده می شود.

سیستم های ERP معمولاً دارای چه مشخصاتی هستند؟

 • یک سیستم یکپارچه است.
 • بلادرنگ کار می کند.
 • دارای یک پایگاه داده مشترک است که از همه برنامه ها پشتیبانی می کند.
 • دارای سازگاری در سرتاسر ماژول ها است.
 • نصب سیستم با کاربرد دقیق.
 • ادغام داده ها توسط بخش فناوری اطلاعات.
 • دارای گزینه های استقرار

ERP چیست؟

کارایی Enterprise resource planning

یک سیستم enterprise-resource-planning مناطق عملیاتی مشترک زیر را پوشش می دهد. در بسیاری از سیستمهای ERP ، موارد زیر به عنوان ماژول وجود دارد:

 • حسابداری مالی: دفتر کل ، دارایی های ثابت ، بدهی ها، تطبیق و پرداخت ، مطالبات ، مدیریت وجه نقد ، ادغام مالی.
 • حسابداری مدیریت: بودجه بندی ، هزینه یابی ، مدیریت هزینه ، هزینه یابی مبتنی بر فعالیت.
 • منابع انسانی: استخدام ، آموزش ، حقوق و دستمزد ، مزایا ، برنامه های بازنشستگی ، مدیریت تنوع ، جدایی از شرکت.
 • ساخت: مهندسی ، لایحه مواد ، سفارشات کار ، برنامه ریزی ، ظرفیت ، مدیریت گردش کار ، کنترل کیفیت ، فرآیند تولید ، پروژه های تولید ، جریان تولید ، مدیریت چرخه عمر محصول.
 • پردازش سفارش: سفارش نقدی ، ورود سفارش ، بررسی اعتبار ، قیمت گذاری ، موجودی ، حمل و نقل ، تجزیه و تحلیل و گزارش فروش ، سفارش راه اندازی فروش.
 • مدیریت زنجیره تامین: برنامه ریزی زنجیره تامین ، برنامه ریزی تامین کننده ، تنظیم کننده کالا ، سفارش وجه نقد ، خرید ، موجودی کالا ، پردازش ادعا ، انبارداری (دریافت ، استقرار ، برداشت و بسته بندی).
 • مدیریت پروژه: برنامه ریزی پروژه ، برنامه ریزی منابع ، هزینه های پروژه ، ساختار شکست کار ، صورتحساب ، زمان و هزینه ، واحدهای عملکرد ، مدیریت فعالیت.
 • مدیریت ارتباط با مشتری (CRM): فروش و بازاریابی ، کمیسیون ، خدمات ، تماس با مشتری ، پشتیبانی مرکز تماس.

GRP چیست؟

برنامه ریزی منابع دولتی (GRP) معادل Enterprise resource planning برای بخش عمومی و سیستم اتوماسیون اداری برای ارگان های دولتی است. ساختار نرم افزار ، مدولاسیون ، الگوریتم های اصلی و رابط های اصلی با ای آر پی تفاوتی دارند و سازندگان ای آر پی میتوانند سیستم های خود را با سازمان های دولتی تطبیق دهند.

پیاده سازی سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی

دامنه ERP معمولاً دلالت بر تغییرات چشمگیری در روند کار و عملکرد کارکنان دارد. به طور کلی ، سه نوع سرویس برای کمک به اجرای چنین تغییراتی در دسترس است: مشاوره ، سفارشی سازی و پشتیبانی. زمان اجرا به اندازه مشاغل ، تعداد ماژول ها ، سفارشی سازی ، دامنه تغییرات فرایند و آمادگی مشتری برای تصاحب پروژه بستگی دارد. سیستم های Enterprise resource planning ماژولار را می توان به صورت مرحله ای پیاده سازی کرد. پروژه معمولا برای یک شرکت بزرگ حدود 14 ماه به طول می انجامد . پروژه های کوچک میتوانند ماه ها نیاز داشته باشند. اجرای چندین ملیتی و سایر اقدامات بزرگ ممکن است سالها به طول انجامد. سفارشی سازی می تواند زمان اجرا را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

آماده سازی فرآیند

پیاده سازی برنامه ریزی منابع سازمانی معمولاً به تغییراتی در فرآیندهای موجود تجاری نیاز دارد. درک ضعیف از تغییرات فرآیند مورد نیاز قبل از شروع اجرا دلیل اصلی شکست پروژه است. مشکلات می تواند مربوط به سیستم ، فرایند تجارت ، زیرساخت ها ، آموزش یا عدم انگیزه باشد.

بنابراین بسیار مهم است که سازمانها قبل از اجرای نرم افزار ERP ، فرآیندهای تجاری را کاملاً تجزیه و تحلیل کنند. تجزیه و تحلیل می تواند فرصت های مدرن سازی فرآیند را شناسایی کند. همچنین ارزیابی همسویی فرایندهای فعلی با فرآیندهای ارائه شده توسط سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی را امکان پذیر می سازد.

پیاده سازی ERP در سازمانهای غیر متمرکز بسیار دشوارتر است ، زیرا آنها اغلب دارای فرایندهای مختلف ، قوانین تجارت ، معناشناسی داده ها ، سلسله مراتب مجوز و مراکز تصمیم گیری هستند. این ممکن است نیاز به مهاجرت برخی از واحدهای تجاری قبل از واحدهای دیگر ، تأخیر در اجرای کار برای ایجاد تغییرات لازم برای هر واحد ، احتمالاً کاهش ادغام یا سفارشی سازی سیستم برای پاسخگویی به نیازهای خاص باشد.

پیکربندی

پیکربندی Enterprise_resource_planning تا حد زیادی متعادل کردن نحوه کار سازمان با سیستمی است که برای آن طراحی شده است. سیستم های ERP معمولاً شامل تنظیمات بسیاری هستند که عملکرد آن را اصلاح می کنند. به عنوان مثال ، یک سازمان می تواند نوع حسابداری موجودی را برای استفاده انتخاب کند.درآمد را از طریق واحد جغرافیایی ، خط تولید یا کانال توزیع تشخیص میدهد. آیا هزینه حمل و نقل را در بازگشت مشتری پرداخت کند یا خیر.

برنامه ریزی منابع سازمانی دو لایه

نرم افزار و سخت افزار ERP دو لایه ، به شرکت ها امکان می دهد تا معادل دو سیستم Enterprise resource planning را همزمان داشته باشند: یکی در سطح شرکت ها و دیگری در سطح بخش یا زیرمجموعه. به عنوان مثال ، یک شرکت تولیدی می تواند از سیستم ERP برای مدیریت در سراسر سازمان با استفاده از مراکز توزیع ، تولید یا فروش و ارائه دهندگان خدمات مستقل جهانی یا منطقه ای برای پشتیبانی از مشتریان شرکت اصلی استفاده کند. هر مرکز یا تابعه مستقل ممکن است مدل های کاری ، گردش کار و فرایندهای تجاری خاص خود را داشته باشد.

با توجه به واقعیت های جهانی شدن ، شرکت ها به طور مداوم ارزیابی می کنند که چگونه استراتژی های منطقه ای ، بخشی یا تولیدی خود را برای حمایت از اهداف استراتژیک و کاهش زمان به بازار همزمان با افزایش سودآوری و ارائه ارزش بهینه کنند. با برنامه ریزی منابع سازمانی دو ردیف ، مراکز توزیع ، تولید یا فروش منطقه ای و ارائه دهندگان خدمات با استفاده از سیستم های ERP خود تحت مدل تجاری خود جدا از شرکت اصلی به کار خود ادامه می دهند. از آنجا که فرآیندها و گردش کار این شرکتهای کوچکتر به فرآیندهای شرکت اصلی و گردش کار مرتبط نیستند ، آنها می توانند به نیازهای محلی کسب و کار در چندین مکان پاسخ دهند.

پیاده سازی سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی

سفارشی سازی erp

سیستم های ERP از نظر تئوری بر اساس بهترین شیوه های صنعت استوار هستند و سازندگان آنها قصد دارند سازمان ها ، آنها را طبق نیاز واقعیشان مستقر کنند. فروشندگان ERP گزینه های پیکربندی را به مشتریان ارائه می دهند که به سازمانها اجازه می دهد قوانین مربوط به تجارت خود را در آن بگنجانند ، اما عدم رفع نیاز مشتری ها اغلب حتی پس از تکمیل تنظیمات نیز باقی می ماند.

مشتریان برنامه ریزی منابع سازمانی چندین گزینه برای سازگاری ویژگی ها با کسب و کار خود دارند که هرکدام موافقان و مخالفان خود را دارند. راه حل های فنی شامل بازنویسی بخشی از نرم افزار تحویل داده شده ، نوشتن یک ماژول داخلی برای کار در سیستم ERP یا اتصال به یک سیستم خارجی است. این سه گزینه درجات مختلفی از سفارشی سازی سیستم را تشکیل می دهند.

تفاوت های اصلی بین سفارشی سازی و پیکربندی عبارتند از:

 • سفارشی سازی همیشه اختیاری است ، در حالی که نرم افزار همیشه باید قبل از استفاده پیکربندی شود.
 • این نرم افزار برای مدیریت تنظیمات مختلف طراحی شده است و در هر پیکربندی مجاز رفتار پیش بینی شده ای دارد.
 • تأثیر تغییرات پیکربندی بر رفتار و عملکرد سیستم قابل پیش بینی است و مسئولیت آن با فروشنده ERP است. اثر سفارشی سازی کمتر قابل پیش بینی است. این مسئولیت مشتری است و زمان تست و خطایابی را افزایش میدهد.
 • تغییرات پیکربندی از بروزرسانی نسخه های جدید نرم افزار است. برخی از سفارشی سازی ها از بروزرسانی ها ایجاد میشود، هرچند که به آزمایش مجدد نیاز دارند. سفارشی سازی های دیگر در هنگام به روزرسانی مجدداً نوشته می شوند و باید دوباره اجرا شوند.

مزایای سفارشی سازی شامل این موارد است

پذیرش کاربر را بهبود می بخشد.
این پتانسیل را برای دستیابی به مزیت رقابتی در برابر شرکتها که فقط از ویژگیهای استاندارد استفاده می کنند ارائه می دهد.

از معایب سفارشی سازی می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • افزایش زمان و منابع مورد نیاز برای پیاده سازی و نگهداری.
 • به دلیل تفاوت بین سیستم ها ، از یکپارچه سازی بین تامین کنندگان و مشتریان جلوگیری کنید.
 • توانایی شرکت در به روزرسانی نرم افزار ERP در آینده را محدود کنید.
 • ایجاد وابستگی بیش از حد بر روی شخصی سازی ، تضعیف اصول Enterprise resource planning به عنوان یک پلت فرم نرم افزار استاندارد است.

برنامه های افزودنی

سیستم های ERP را میتوان با نرم افزار شخص ثالث ، اغلب از طریق رابط های عرضه شده توسط فروشنده ، گسترش داد. برنامه های افزودنی ویژگی هایی مانند:

 • مدیریت داده های محصول
 • مدیریت چرخه عمر محصول
 • مدیریت ارتباط با مشتری
 • داده کاوی
 • خرید الکترونیکی

مهاجرت داده ها erp

مهاجرت داده ها فرایند انتقال ، کپی و تغییر ساختار داده ها از یک سیستم موجود به سیستم ERP است. مهاجرت برای موفقیت در اجرا بسیار مهم است و نیاز به برنامه ریزی قابل توجهی دارد. متاسفانه ، از آنجا که مهاجرت یکی از فعالیتهای نهایی قبل از مرحله تولید است ، اغلب مورد توجه کافی قرار نمی گیرد. مراحل زیر می تواند برنامه ریزی مهاجرت را ساختار دهد:

 • داده های قابل انتقال را شناسایی کنید.
 • زمان مهاجرت را تعیین کنید.
 • الگوهای انتقال داده را برای اجزای اصلی داده ایجاد کنید.
 • در مورد تنظیمات مربوط به مهاجرت حساب های اصلی کسب و کار تصمیم بگیرید.
 • خط مشی ها و رویه های بایگانی اطلاعات را تعریف کنید.
 • غالباً ، انتقال داده ناقص است زیرا برخی از داده های موجود در سیستم موجود یا ناسازگار هستند یا در سیستم جدید نیازی به آن ها نیست. به همین ترتیب ، ممکن است لازم باشد سیستم موجود به عنوان یک پایگاه داده بایگانی شده نگهداری شود تا پس از استقرار سیستم ERP جدید ، به آن مراجعه شود.

مزایای استفاده از ERP چیست؟

اساسی ترین مزیت برنامه ریزی منابع سازمانی این است که ادغام بی شمار فرآیندهای تجاری باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. مدیریت میتواند سریعتر و با خطاهای کمتری تصمیم گیری کند. داده ها در سراسر سازمان قابل مشاهده میشوند.وظایفی که از این ادغام سود می برند عبارتند از

 • پیش بینی فروش ، که امکان بهینه سازی موجودی را فراهم می کند.
 • تاریخچه زمانی هر معامله از طریق گردآوری داده های مربوطه در هر منطقه از عملیات.
 • پیگیری سفارش
 • ردیابی درآمد
 • تطبیق سفارشات خرید (آنچه سفارش داده شده است) ، رسید موجودی (آنچه رسیده است) و هزینه (آنچه فروشنده فاکتور کرده است)

نتیجه استفاده از erp

ERP یک شرکت چابک تر ایجاد می کند که برای تغییر، بهتر سازگار می شود. این امر همچنین باعث انعطاف پذیری شود ، بنابراین اجزای سازمانی منسجم تر عمل می کنند و باعث افزایش تجارت – داخلی و خارجی می شوند.
سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی می تواند امنیت داده ها را در یک محیط بسته بهبود بخشد. یک سیستم کنترل مشترک ، مانند نوع ارائه شده توسط سیستم های Enterprise resource planning ، به سازمانها امکان می دهد تا راحت تر اطمینان حاصل کنند داده های اصلی شرکت به خطر نیفتد. با وجود فضای بازتر ، نیاز به بررسی بیشتر ویژگی های امنیتی ERP و سیاست های داخلی شرکت در مورد امنیت دارد.

ERP فرصت های بیشتری برای همکاری فراهم می کند. داده ها در شرکت مدرن به اشکال مختلفی شامل اسناد ، پرونده ها ، فرم ها ، صوتی و تصویری و ایمیل ها را شامل می شود. غالباً ، هر محیط داده مکانیسم خاص خود را برای اجازه همکاری دارد. نرم افزار مدیریت منابع انسانی بستر مشترکی را فراهم می کند که به کارمندان اجازه می دهد تا زمان بیشتری را صرف همکاری با محتوا کنند تا تسلط بر منحنی یادگیری برقراری ارتباط در قالب های مختلف در سیستم های توزیع شده.
ERP مزایای زیادی مانند استاندارد سازی فرآیندهای مشترک ، یک سیستم یکپارچه ، گزارش دهی استاندارد ، شاخص های اصلی عملکرد (KPI) و دسترسی به داده های مشترک را فراهم می کند.

معایب سفارشی سازی برنامه ریزی منابع انسانی چیست؟

سفارشی سازی می تواند مشکل ساز باشد. مهندسی مجدد فرایندهای تجاری متناسب با سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی ممکن است به رقابت آسیب برساند یا تمرکز خود را از سایر فعالیتهای مهم منحرف کند.

هزینه ERP می تواند بیش از راه حل های کمتر یکپارچه یا کمتر جامع باشد.

هزینه های بالای سوئیچینگ ERP می تواند قدرت مذاکره فروشنده Enterprise resource planning را افزایش دهد ، که می تواند هزینه های پشتیبانی ، تعمیر و نگهداری و ارتقا را افزایش دهد.

ادغام مشاغل واقعاً مستقل می تواند وابستگی های غیرضروری ایجاد کند.

الزامات آموزش گسترده انرژی را برای انجام کارهای روزانه می گیرد.

هماهنگی سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی می تواند یک وظیفه مهم باشد (مخصوصاً برای شرکت های بزرگ) و به زمان ، برنامه ریزی و هزینه زیادی نیاز دارد.

چالش های مهم شامل انحلال تیم پروژه خیلی سریع پس از اجرا ، مشکلات رابط ، عدم آزمایش مناسب ، محدودیت های منطقه زمانی ، استرس ، برون سپاری ، مقاومت افراد در برابر تغییر … را نیز در بر دارد.

ERP پست مدرن

ERP پست مدرن

اصطلاح “ERP پست مدرن” توسط گارتنر در سال 2013 ابداع شد. مطابق تعریف گارتنر از استراتژی ERP پست مدرن ، مجموعه های قدیمی ، یکپارچه و کاملاً سفارشی ، که در آن همه قطعات به شدت به یکدیگر متکی هستند ، دیر یا زود باید با ترکیبی از برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر و داخلی جایگزین شوند ، که به آرامی اتصال یافته و در صورت لزوم به راحتی قابل تعویض است.

ایده اصلی این است که هنوز باید یک راه حل اصلی برای Enterprise resource planning وجود داشته باشد که مهمترین عملکردهای تجاری را پوشش دهد ، در حالی که سایر عملکرد ها توسط راه حل های نرم افزاری ویژه ای که صرفاً هسته اصلی ERP را گسترش می دهند ، پوشش داده می شوند.

مهمترین مزایایی که شرکتها از اجرای استراتژی ERP پست مدرن به دست می آورند سرعت و انعطاف پذیری هنگام واکنش به تغییرات غیرمنتظره در فرآیندهای تجاری یا سطح سازمانی است. با اکثر برنامه های کاربردی که اتصال نسبتاً شل دارند ، جایگزینی یا ارتقا them آنها هر زمان که لازم باشد نسبتاً آسان است. علاوه بر این ، به دنبال مثالهای بالا ، شرکتها می توانند راه حلهای مبتنی بر ابر و محلی را که برای نیازهای ERP آنها مناسب تر است ، انتخاب و ترکیب کنند.

بهترین نرم افزار های erp در سال 2021

بهترین نرم افزار erp سال 2021 را در ادامه برای شما تهیه کرده ایم. این مقاله شامل 15 نرم افزار محبوب برنامه ریزی منابع سازمانی مورد استفاده در صنایع می باشد. که عبارت اند از:

 1. نرم افزار Oracle NetSuite
 2. SAP S/4HANA
 3. SAP ERP
 4. Microsoft Dynamics 365
 5. Oracle ERP Cloud
 6. Epicor ERP
 7. Sage Intacct
 8. Oracle JD Edwards EnterpriseOne
 9. SAP Business One
 10. Salesforce CRM
 11. Acumatica
 12. Odoo
 13. SysPro ERP
 14. Sage 300cloud
 15. ERPNext

netsuite erp

نرم افزار Oracle NetSuite

NetSuite توسط Oracle Corp خریداری و به بازار عرضه شده است. NetSuite شامل پنج مجموعه ERP ، CRM ، تجارت الکترونیکی ، اتوماسیون خدمات حرفه ای ، مدیریت سرمایه انسانی ، همراه با NetSuite OneWorld است.

امکانات :

 • NetSuite دارای ویژگی های مدیریت مالی است که دارای هوش تجاری داخلی است.
 • ویژگی های برنامه ریزی مالی آن باعث کاهش زمان چرخه و غنی سازی روند برنامه ریزی شما می شود.
 • این دارای ویژگی های مدیریت سفارش است که روند سفارش به پول نقد را تسریع می کند.
 • ویژگی های خرید ، انبار، مدیریت زنجیره تامین و مدیریت تولید را فراهم می کند.

SAP S4HANA erp

نرم افزار SAP S/4HANA

وقتی صحبت از راه حل های ERP می شود ، SAP بر بازار تسلط پیدا می کند. راه حل های SAP پرکاربردترین ERP ها هستند و بخش عمده ای از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. SAP S / 4HANA مجموعه کسب و کار ERP SAP برای شرکت های بزرگ است. SAP S / 4HANA از قابلیت تجزیه و تحلیل داده در لحظه غنی است و می تواند به صورت لوکال ، ابر یا ترکیبی مستقر شود.

این شامل یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای درون حافظه به نام HANA (با قدرت تجزیه و تحلیل با عملکرد بالا) است که عمدتا برای تجزیه و تحلیل پیشرفته و پردازش داده استفاده می شود.

امکانات:

SAP S / 4HANA دارای فناوری های هوشمند مانند AI ، یادگیری ماشین و Advanced Analytics است.

یک پایگاه داده در حافظه و یک مدل داده ساده است.

بهترین روشها را برای طیف وسیعی از صنایع دارد.

در نتیجه SAP S / 4HANA سیستمی است که دارای فناوری هوش مصنوعی جاسازی شده است و 100 برابر سریعتر گزارش ، تجزیه و تحلیل پیشرفته دارد و نمایش داده های ساده را فراهم می کند.

 

 

sap erp

نرم افزار SAP ERP

SAP ERP یکی دیگر از محصولات SAP برای سازمان های بزرگ است. این یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی است که در صنایع ، کشورها ، زبانها و ارزهای مختلف در حال اجرا است. همچنین با رابط تلفن همراه برای دسترسی به هر زمان وهر مکان ارائه می شود. به غیر از اینها ، انتقال بی وقفه به SAP S / 4HANA را نیز ارائه می دهد.

SAP ERP خدمات مشاوره تخصصی را ارائه می دهد. می توانید از خدمات توسعه برنامه های سفارشی استفاده کنید.

امکانات:

SAP دارای دانش و دانش فنی عمیق است.

مراکز داده ، حریم خصوصی و استانداردهای امنیتی محصول توسط SAP حفظ می شود.

خدمات پشتیبانی آن به شما کمک می کند تا راه حلهای SAP خود را در بالاترین عملکرد قرار دهید.

این برنامه های طولانی مدت ، تیم های جاسازی شده و پشتیبانی فنی از راه دور دارد.

SAP ERP Central Component یعنی SAP ECC در 25 صنعت استفاده می شود و 50000 مشتری دارد. SAP تا سال 2027 از این محصول پشتیبانی خواهد کرد.

نرم افزار Microsoft Dynamics 365

نرم افزار Microsoft Dynamics 365

Microsoft Dynamics مجموعه ای از راه حل های ERP و CRM است که توسط مایکروسافت توسعه یافته است. بسیاری از محصولات مایکروسافت در خط Dynamics مانند Dynamics GP ، Dynamics NAV ، Dynamics AX و … وجود دارد. MS Dynamics 365 را می توان به راحتی با سایر محصولات مایکروسافت مانند PowerBI ، MS Project Server و … ادغام کرد.

امکانات:

Dynamics 365 از ادغام قابلیت های ERP و CRM بر روی ابر استفاده می کند.

از واحدهایی مانند امور مالی و عملیاتی ، فروش و بازاریابی ، خدمات میدانی و غیره تشکیل شده است.

در نتیجه Microsoft Dynamics 365 مجموعه ای از برنامه های تجاری را فراهم می کند که به شما امکان می دهد تجارت را پیش بینی کند ، فروش را افزایش دهد و عملکرد را بهبود بخشد. این استفاده از هوش

مصنوعی ، یادگیری ماشین و ابزارهای واقعیت ترکیبی است و میتواند راهنمایی های پیش بینی کننده ای برای فروش و محافظت خودکار از کلاهبرداری ارائه دهد.

Oracle ERP Cloud

نرم افزا رOracle ERP Cloud

اوراکل طیف گسترده ای از محصولات برنامه ریزی منابع سازمانی را دارد. Oracle Cloud ERP یک راه حل ERP مبتنی بر ابر از شرکت Oracle است. این شامل بسیاری از ماژول های نرم افزار مانند Financials Cloud ، Procuction Cloud ، Risk Management Cloud و غیره است.

امکانات:

 • Oracle ERP Cloud گسترده ترین و کارایی یکپارچه را در زمینه امور مالی ، منابع انسانی ، زنجیره تامین و تجربه مشتری فراهم می کند.
 • مشاهده تصویر کامل از امور مالی و عملکرد شرکت شما آسان تر خواهد بود.
 • می تواند برای کارکردهای مهم تجاری مورد استفاده قرار گیرد.
 • هر 90 روبرنامه را به روز می کند و از این رو آخرین قابلیت ها را خواهید داشت.

Oracle Fusion Cloud ERP به شما کمک می کند تا به سرعت مدل ها و فرآیندهای تجاری را تطبیق دهید. این باعث کاهش هزینه ها ، افزایش تیز بینی ها و نوآوری بیشتر می شود. این یک راه حل بسیار مقیاس پذیر است و با زیرساخت های Cloud Gen 2 اجرا می شود و از این رو سرعت ، امنیت و تداوم بی بدیلی را بدست خواهید آورد.

Epicor ERP

نرم افزار  epicor

Epicor ERP برای تولیدکنندگان ، توزیع کنندگان ، خرده فروشان و ارائه دهندگان خدمات در صنایع کوچک ، متوسط و بزرگ در نظر گرفته شده است. Epicor راه حل های فعال ERP و خرده فروشی همراه با ادغام برای رسیدگی به نقطه فروش، تجارت الکترونیکی و روابط مشتری ارائه می دهد.

همچنین از جدیدترین فناوری ها مانند BigData ، رایانش ابری ، فناوری موبایل و … استفاده می کند. ظاهر و احساس اپیکور بسیار شبیه ویندوز است.

Epicor را می توان در ابر مستقر کرد. شما قادر خواهید بود از طریق داده های جمع آوری شده از PLC یا حسگرهای اینترنت اشیا، بر فروشگاه خود نظارت داشته باشید.

امکانات:

 • ارتباطات به سبک شبکه های اجتماعی را ادغام خواهد کرد.
 • DocStar ECM تیم های شما را قادر می سازد تا بر روند کار محتوا تسلط پیدا کنند.
 • Epicor Virtual Agent وظایف معمول را ساده میکند.
 • کاربری آسانی دارد.

Sage Intacct Enterprise resource planning

نرم افزار Sage Intacct

Sage یکی از بهترین محصولات حسابداری مالی مبتنی بر ابر را برای برنامه ریزی منابع سازمانی برای سازمانهای کوچک و متوسط ارائه می دهد. اگرچه عملکرد اصلی Sage Intacct امور مالی و حسابداری است ، اما همچنین شامل مدیریت سفارش ، ماژول های خرید می باشد.

جدا از این ، Sage Intacct همچنین ماژول های اضافی مانند مدیریت موجودی ، دارایی های ثابت ، مدیریت زمان و هزینه ، ادغام چند نهاد و غیره را ارائه می دهد.

امکانات:

 • Sage Intacct اتوماسیون قدرتمند فرآیندهای پیچیده را فراهم می کند.
 • تجزیه و تحلیل داده های چند بعدی را انجام می دهد.
 • Sage Intacct همچنین با سایر سرویس های ابری مانند Salesforce ، ADP و غیره ادغام می شود.

Sage Intacct یک سیستم عامل انعطاف پذیر است و به راحتی می تواند با روش کار شما سازگار شود. این ویژگی های پیشرفته یا هر آنچه برای افزایش بهره وری مورد نیاز است را فراهم می کند.

Oracle JD Edwards EnterpriseOne

Oracle JD Edwards EnterpriseOne

Oracle مجموعه دیگری از ERP های درجه یک ، JD Edwards را ارائه می دهد. علاوه بر ماژول های ERP سنتی ، EnterpriseOne توابع مدیریت حوادث ، تجارت کالا و راه حل خطر ، بهداشت محیط و ایمنی را نیز ارائه می دهد. JD Edwards در صنایع مختلف مانند بسته بندی ، ساخت و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

JD Edwards همچنین یک راه حل به نام JD Edwards UX One ارائه می دهد که تجربه کاربری غنی شده ای را ارائه می دهد.

امکانات:

 • EnterpriseOne راه حل هایی برای کالاهای بسته بندی مصرف کننده ، تولید و توزیع و خدمات دارد.
 • راه حل های مختلفی مانند مدیریت مالی ، مدیریت پروژه ، مدیریت چرخه عمر دارایی ، مدیریت سفارش ، مدیریت تولید و غیره را ارائه می دهد.
 • راه حل های اوراکل IaaS ، PaaS و SaaS به شما کمک می کنند تا سرمایه خود را در راه حل پیش فرض JD Edwards EnterpriseOne به حداکثر برسانید.
 • JD Edwards با Oracle Cloud از رشد پشتیبانی می کند ، چابکی در تجارت را ایجاد می کند و هزینه و ریسک کمتری را به همراه دارد.
 • امنیت بهتر و به کارگیری و مدیریت بهینه برنامه را فراهم می کند.

اوراکل JD ادواردز یک تجربه کاربری مدرن و ساده را فراهم می کند. این erp روش ابتکاری برای افزایش بهره وری را دنبال می کند و به شما کمک می کند تا هوشمندانه و سریعتر کار کنید.

SAP Business One

نرم افزار SAP Business One

SAP Business One یک راه حل برنامه ریزی منابع سازمانی مبتنی بر ابر است که به حوزه های مختلف عملکردی مانند مدیریت مالی ، برنامه ریزی محصول ، کنترل موجودی ، مدیریت پروژه ، منابع و غیره پرداخته است. همچنین دارای گزارش های SAP Crystal است که برای تجزیه و تحلیل و گزارشگری استفاده می شود.

SAP Business One همچنین دارای یک نسخه SAP Business One برای HANA است که در آن HANA (قابلیت حافظه) برای تامین انرژی SAP Business One استفاده می شود.

امکانات:

 • SAP Business One یک راه حل مقرون به صرفه است که می تواند برای مدیریت کل شرکت شما استفاده شود.
 • امکاناتی برای برای مدیریت مالی ، فروش و مدیریت مشتری ، خرید و کنترل موجودی ، هوش تجاری و تجزیه و تحلیل و گزارشگری دارد.
 • یک سیستم عامل مقیاس پذیر برای اتصال و ساده سازی فرآیندهای شما است.
 • می توان آن را به صورت پیش فرض یا در ابر مستقر کرد.
 • یکپارچه سازی با پلت فرم SAP HANA را فراهم می کند.

Salesforce CRM

نرم افزار Salesforce CRM

Salesforce یکی از بزرگترین بازیگران در بازار برای راه حلهای CRM مبتنی بر ابر (مدیریت ارتباط با مشتری) است. این یک نرم افزار کاملاً مبتنی بر ابر است. سرویس CRM Salesforce را می توان به Cloud Commerce ، Service Cloud ، Cloud Sales ، Data Cloud ، Marketing Cloud ، IoT (اینترنت اشیا) و غیره تقسیم کرد.

امکانات:

 • Salesforce ویژگی ها و ویژگی هایی را برای مشاغل کوچک ، فروش ، خدمات ، بازاریابی ، تجارت و غیره فراهم می کند.
 • به شما امکان می دهد هر برنامه ، داده یا سرویس را در فضای ابری یا داخلی وصل کنید.
 • همچنین دارای دو رابط کاربری Classic و Lightning است.

Salesforce به تیم فروش کمک می کند تا روند فروش خود را ساده کند. این erp به شما امکان می دهد داده را در لحظه را در اسناد ، صفحات گسترده و اسلایدها ادغام کنید. این یک راه حل سفارشی برای پاسخگویی به نیازهای صنعت شما فراهم می کند.

Acumatica erp

نرم افزار Acumatica

Acumatica راه حل ERP مبتنی بر ابر است. این راه حل برای نسخه عمومی کسب و کار ، نسخه توزیع ، نسخه ساخت ، نسخه ساخت و ساز ، نسخه تجارت و نسخه خدمات میدانی ارائه می دهد. از آنجا که این یک راه حل مبتنی بر ابر است ، در هر زمان به اطلاعات بصری واقعی دست خواهید یافت. می تواند در ابر و همچنین در محیط مستقر شود.

همچنین به شما امکان می دهد در هر زمان گزینه استقرار خود را تغییر دهید.

امکانات:

 • نسخه عمومی کسب و کار یک بسته کامل با قابلیت های مالی ، حسابداری پروژه ، CRM و گزارشگری و BI است.
 • توزیع نسخه شامل قابلیت هایی برای مدیریت نقل قول ها و سفارشات ، ردیابی موجودی کالا ، خودکار خرید و بهبود خدمات مشتری است.
 • نسخه ساخت ویژگی های مدیریت مشتری ، سفارشات فروش ، خرید موجودی و غیره را فراهم می کند.
 • هر فرآیند از خدمات میدانی شما با ویژگی های سفارش خدمات ، قرارها ، قراردادها ، ضمانت ها و غیره قابل پیگیری و بهینه سازی است.

با Acumatica شما فقط هزینه منابع استفاده شده را پرداخت می کنید و نه بر اساس تعداد کاربران. این برنامه دارای مجوزهای انعطاف پذیر است و کاربران می توانند بدون پرداخت هزینه اضافی آن ها را به سیستم بیفزایند. به شما این امکان را می دهد که با رشد کسب و کار قابلیت های خود را اضافه کنید.

Open Source ERP and CRM odoo

نرم افزار odoo

Odoo یک نرم افزار منبع باز ERP و CRM است. می توانید آن را بارگیری کنید یا در cloud استفاده کنید. این ویژگی ها برای ساده سازی عملیات شما ، ساخت وب سایت ، مدیریت امور مالی ، شخصی سازی و توسعه و … مورد استفاده قرار میگیرد. شما می توانید نوع میزبانی ، میزبانی Cloud ، میزبان و پلت فرم Cloud Odoo.sh خود را انتخاب کنید.

امکانات:

 • برنامه های Odoo به شما کمک می کنند تا فرآیندهای کسب و کار خود را خودکار کنید.
 • برنامه ها کاملاً یکپارچه می شوند.
 • Odoo به شما کمک می کند تا همه چیز را خودکار کرده و ردیابی کنید.
 • شما یک راه حل متمرکز خواهید داشت که از هر جای دیگر با هر دستگاهی قابل دسترسی است.

اودو دارای یک طراحی فنی مدرن و ظریف است و از این رو چارچوب آن منحصر به فرد است. 5 میلیون کاربر از آن برای رشد تجارت خود استفاده می کنند.

SysPro ERP

نرم افزار SysPro ERP

نرم افزار SysPro ERP ویژه تولیدکنندگان و توزیع کنندگان است. دارای ویژگی هایی است که به شما کمک می کند داده های خود را مدیریت کرده و بینشی کسب کنید. این برنامه می تواند بینش در مورد فعالیت های مختلف تجاری مانند امور مالی ، انبار و مدیریت موجودی و غیره را ارائه دهد. این نرم افزار مدیریت منابع انسانی همه ویژگی های سیستم CRM را دارد.

Sage 300cloud erp

نرم افزار Sage 300cloud

Sage 300cloud نرم افزار مدیریت مشاغل all in one است. توسط صنایع مختلف برای مدیریت امور مالی ، عملیاتی و موجودی آنها استفاده می شود. شما قادر خواهید بود چندین مکان را در چندین منطقه ، زبان و ارز مدیریت کنید. این به راحتی به مدیریت چندین نهاد کمک می کند. این امور مالی شما را ساده می کند.

ویژگی های اصلی ابزارهای مالی ، مدیریت سفارشات فروش ، ابزار موجودی و پرداخت های یکپارچه را فراهم می کند. Sage 300cloud بهترین راه حل برای مشاغل متوسط است.

ERPNext erp

نرم افزار ERPNext

ERPNext یک نرم افزار منبع باز ابری است. برای تولید ، توزیع ، خرده فروشی ، تجارت ، خدمات ، آموزش ، سازمان های غیرانتفاعی و مراقبت های بهداشتی است. دارای یک دوره آزمایشی رایگان به مدت 14 روز را ارائه می دهد. هزینه طرح ابری آن هر کاربر 50 دلار در ماه است. بیش از 5000 شرکت از ERPNext استفاده می کنند.

نتیجه گیری

نرم افزار Enterprise Resource Planning نوعی نرم افزار مدیریت مشاغل است.که شامل مجموعه ای از برنامه های یکپارچه ای است. بهترین نرم افزار مدیریت منابع انسانی برای یک سازمان به عوامل مختلفی از جمله اندازه سازمان ، هزینه های مربوطه و غیره بستگی دارد.

اهداف شرکت در انتخاب سیستم های مورد نظر نقش مهمی دارند ، به عنوان مثال ، اهداف رشد ، اهداف کارایی ، سرعت رسیدن به اهداف بازار و غیره. برای اطلاعات بیشتر مقاله WHAT IS ERP  را مطالعه کنید.

در این مقاله ، برترین محصولات برنامه ریزی منابع سازمانی را مشاهده کرده ایم. انتخاب با شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری علامتگذاری شده است *

ارسال نظر