اظهارنامه مالیاتی قطعه فروشان

اظهارنامه مالیاتی قطعه فروشان خودرو در سال 99 چه زمانی باید پرداخت گردد؟ در این مطلب قصد داریم در مورد قطعه فروشان صحبت کنیم. شغلی که برای عده ای سود خوبی به همراه دارد. همچنین پرداخت مالیات زیاد با توجه به سود زیاد. اما قطعه فروشان نیز به چند دسته تقسیم می گردند. عده ای خرده فروش هستند و عده ای دیگر عمده فروش. برخی دیگر نیز وارد کننده قطعات خودرو هستند. همچنین برخی در قالب یک شرکت حقوقی فعالیت میکنند. اما عده ای دیگر به عنوان شخص حقیقی فعالیت دارند. حال زمان ارائه اظهارنامه عملکرد سال 98 این صنف چه زمانی است؟ زمان ارائه اظهارنامه ارزش افزوده سال 99 چطور؟ اظهارنامه عملکرد سال 99 برای قطعه فروشان چه زمانی باید ارائه گردد؟

با بیلان مهر همراه باشید تا در این زمینه توضیحات جامعی برای شما ارائه دهیم. (بیلان مهر ارائه دهنده خدمات مالیاتی در اصفهان). اگر سوالی برای پیش آمده است و با خواندن این مطلب پاسخ آن را نیافتید ، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شغل فروش لوازم یدکی خودرو چیست؟

شغل فروش لوازم یدکی خودرو یا فروشنده قطعات خودرو شامل افرادی میشود که به صورت عمده یا خرده فروشی و حتی به صورت واردات ، قطعات یدکی خودرو های داخلی و خارجی را در بازار عرضه میکنند. مخاطب این شغل افرادی هستند که ماشین آنها دچار نقص فنی گردیده و نیاز به قطعه دارد. همچنین مکانیکی ها و تعمیرگاه های ماشین نیز ارتباط تنگاتنگی با این شغل دارند. به نحوی که قطعه مورد نیاز را این حرفه تامین کرده و نصب آن به عهده تعمیرگاه ها است.

دلیل پر سود بودن شغل لوازم یدکی چیست ؟

شاید یکی از دلایل پر سود بودن این شغل میزان خرابی قطعات خودرو های داخلی است. همانطور که قبلا هم گفته شد ، این باعث میگردد که  در مقابل میزان مالیاتی که صاحبان و فروشندگان قطعات خودرو باید بپردازند ، مبلغی زیاد باشد. دلیل دیگر سود این شغل خرابی جاده ها می‌باشد. جاده ها ینامناسب باعث آسیب رسیدن به خودرو میگردد. همچنین کیفیت پایین تولید خودرو های داخلی نیز در این زمینه بسیار تاثیر گذار است. گاهی خودرو تازه ترخیص شده از کارخانه و صفر کیلومتر دارای قطعات خراب می‌باشد که نیاز به تعویض آن است. وارداتی بودن بسیاری از قطعات و وابستگی آن به دلار و تورم شدید نیز باعث میگردد که ارزش دارایی های فروشندگان قطعات خودرو روز به روز بیشتر گردد.

اظهارنامه مالیاتی فروشندگان قطعات یدکی خودرو در سال 99

اظهارنامه مالیاتی قطعه فروشان نیز همانند سایر مشاغل باید پرداخت گردد. دقت کنید ما می خواهیم در مورد 2 نوع اظهارنامه صحبت کنیم. اظهارنامه ارزش افزوده و اظهارنامه عملکرد. همچنین این موضوع به 2 قسمت تقسیم میگردد. اظهارنامه قطعه فروشان سال 98 و اظهارنامه فروشندگان قطعات یدکی سال 99 . 

اظهارنامه ارزش افزوده به صورت فصلی و در پایان هر فصل ارائه میگردد. با توجه به این مورد دیگر زمان ارائه اظهارنامه ارزش افزوده برای سال 98 گذشته است. اما چیزی که الان دارای اهمیت است اظهارنامه عملکرد سال 98 است. طبق آخرین اعلام سازمان امور مالیاتی اظهارنامه عملکرد سال 98 برای اشخاص حقیقی تا انتهای مرداد 99 و اشخاص حقوقی تا انتهای شهریور 99 فرصت دارند تا اظهارنامه عملکرد سال 98 خود را ارائه دهند.

اما اظهارنامه سال 99 چطور؟ اکنون زمان پرداخت اظهارنامه ارزش افزوده برای بهار 99 است. که بر این اساس تا نیمه مرداد ماه زمان ارائه آن می‌باشد. اما اظهارنامه عملکرد 99 نیز باید در سال 1400 و در برج 3 برای اشخاص حقیقی و در برج 4 برای اشخاص حقوقی ارائه گردد.

آیا فروشندگان قطعات یدکی معاف از مالیات هستند ؟

معافیت مالیاتی قطعه فروشان همانند سایر اشخاص حقیقی و حقوقی است. بر اساس قانون و مصوبه سازمان امور مالیاتی این معافیت ها مشخص می گردد. که برای سال 99 به شرح زیر است :

سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده 84 قانون مالیات های مستقیم، در سال 1399 سالانه مبلغ سیصد و شصت میلیون (360،000،000) ریال تعیین می شود.

در پایان ذکر این نکته هم واجب است که بدانید : بازار لوازم یدکی خودرو در یک سال گذشته اوضاع خوبی نداشته است. از یک طرف به دلیل نوسانات قیمت ارز ، قیمت ها افزایش یافته. از طرف دیگر متاسفانه اجناس با کیفیت پایین و تقلبی وارد شده است که سبب بی اعتمادی شده است. امیدواریم که این کسب و کار هم به رونق و اعتماد قبلی خود برگردد. همچنین شاهد اجناس تقلبی و بی کیفیت در بازار نباشیم.

اگر شما هم یک فروشنده قطعات یدکی هستید ، میتوانید برای اراده اظهارنامه مالیاتی خود با ما تماس بگیرید.instagram bilanmehr

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری علامتگذاری شده است *

ارسال نظر